Yurt Dışı

Yurt dışından alışveriş için e-bay kullanıyorum aldığım malzemeler çok pahalı değil ama 1 haftayı bazen geçiyor gelmesi çünkü gemiyle geliyor kargolar . Elektronik-uzaktan kumandalı araç malzemeleri Türkiye'ye oranla %80 e varan avantajla alabiliyorsunuz . Ama dikkat edilecek nokta gümrük ,şuana kadar aldığım hiç bir ürün takılmadı ben bunu fiyata bağlıyorum.

Verdiğim siteyi detaylı incelersen anlarsın zaten. Normalde 75 euro ve üzeri ürünlerden %20 vergi alınır. İlk beş alışverişinizde ürünleriniz 75 euro'nun altındaysa vergi vermezsiniz. Fakat beşinci üründen sonra çöp bile alsanız vergi ödersiniz.

Verdiğim site vip üyelikte, 45 tl gümrük işlem ücreti, %20 vergi, ürün bedeli, kargo bedeli gibi ödemelerin tamamını sizden tek seferde alıp ürününüzü 5 gün içerisinde (5günmüş az önce baktım) kapınıza kadar getirme garantisi veriyor.

Dolar ve vergi yüzünden almak istediğim ürünlerin %90'ı türkiyede daha hesaplı. Birde 24 ay garantisi var asıl önemli olan o.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı