Yurt Dışına Gitmeden Türkiye'de İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?

Alfirk

Kilopat
Selam. İngilizce'm halihazırda var denilebilir öyle üst düzey değil ama çok kötü de değil. Sadece bazen cümle kuramıyorum ve söylenenleri bazen anlamıyorum ama yazılı olarak baktığım zaman anlıyorum. Amacım yoğun olarak İngilizce'yi öğrenmek tam anlamıyla. Bunun için en iyi olarak yurt dışında öğrenilir diye araştırdım Kaplan Okullarını Amerika'da istiyordum ama çok pahalılar ve ilginç şekilde 4 hafta olarak gösteriyor. Evet onu arttırıp 6-8 hafta yapabiliyoruz ama bu seferde fiyat artıyor.
Yani birinci sorum 4 hafta gerçekten yoğun olarak öğrenmek için yeterli midir tam anlamıyla?

İkinci olarak yurt dışından vazgeçip Türkiye'de öğrenmeye karar verebilirim ama kararsızım çünkü Türkiye'de tam anlamıyla öğrenebilir miyim o şüphesi var.
Yani Türkiye'deki kurslar yeterli seviyede mi arkadaşlar? Yoksa illa yurt dışında mı öğrenebiliriz İngilizce'yi?

İl Şehir fark etmez Türkiye'deki en iyi kurslar hangileridir, yani bir yurt dışındaki okulun verebildikleri her şeyi tam anlamıyla Türkiye'deki kurslar verebilir mi?
Olur mu yani?
Yani Türkiye'den kurs alıp çok akıcı bir şekilde sanki yurt dışında eğitim almış gibi veya Türkçe gibi anlaşılır hızlı akıcı konuşabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğin imkansız illa ki yurt dışı şart.Yurt dışında sana ingilizce öğreten hocalar değil çevrendeki insanlar.Çevrendeki insanlar ingilizce konuştuğu için sende ingilizce konuşmaya çalışıyorsun ve sürekli hayatında olunca çok kolay öğreniyorsun.Türkiyede sürekli ingilizce konuşabileceğin birisi yoksa yanında hiç bi zaman akıcı konuşamazsın.

Yurt dışında çevrenizdeki insanlar ile konuşup Türkiye'deki kurslara göre daha iyi öğrenirsiniz. Ama her gün düzenli olarak İngilizce okursanız, yazarsanız, dinlerseniz ve konuşursanız kendiniz de öğrenebilirsiniz.
İnternet diye bir nimet var, öğrenmek isterseniz her türlü olur. Olay sizde bitiyor. O kadar paranın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Selam. İngilizce'm halihazırda var denilebilir öyle üst düzey değil ama çok kötü de değil. Sadece bazen cümle kuramıyorum ve söylenenleri bazen anlamıyorum ama yazılı olarak baktığım zaman anlıyorum. Amacım yoğun olarak İngilizce'yi öğrenmek tam anlamıyla. Bunun için en iyi olarak yurt dışında öğrenilir diye araştırdım Kaplan Okullarını Amerika'da istiyordum ama çok pahalılar ve ilginç şekilde 4 hafta olarak gösteriyor. Evet onu arttırıp 6-8 hafta yapabiliyoruz ama bu seferde fiyat artıyor.
Yani birinci sorum 4 hafta gerçekten yoğun olarak öğrenmek için yeterli midir tam anlamıyla?

İkinci olarak yurt dışından vazgeçip Türkiye'de öğrenmeye karar verebilirim ama kararsızım çünkü Türkiye'de tam anlamıyla öğrenebilir miyim o şüphesi var.
Yani Türkiye'deki kurslar yeterli seviyede mi arkadaşlar? Yoksa illa yurt dışında mı öğrenebiliriz İngilizce'yi?

İl Şehir fark etmez Türkiye'deki en iyi kurslar hangileridir, yani bir yurt dışındaki okulun verebildikleri her şeyi tam anlamıyla Türkiye'deki kurslar verebilir mi?
Olur mu yani?
Yani Türkiye'den kurs alıp çok akıcı bir şekilde sanki yurt dışında eğitim almış gibi veya Türkçe gibi anlaşılır hızlı akıcı konuşabilir miyim?
ingilizcem %100 ve hicbir sekilde egitim almadim tamamiyle yabanci turistleri darliyarak ogrendim
%50 oldugu civarlarda yurtdisi deneyimim oldu daha iyi gelistirdim yaniyatkinsan evet

EF-SET testine göre C2 seviye İngilizce bilgim var ancak yurtdışında hiç bulunmadım, bir yıl YTÜ hazırlık ve önceki birikimim var sadece.

Neden olmasın? Ayrıca kaç kişi yurtdışında dil eğitimi imkanı var zaten? Bence güzel ve zimli bir çalışmayla, ardından da Native Speaker olan bir konuşma kulübüyle çok da güzel eğitimini alabilirsin diye düşünüyorum.

Mümkün. Ben yurt dışına çıkmadan İngilizce öğrendim. Telaffuz iyi olmasa da onu da bol bol konuşup, yurt dışı görünce geliştiriyorsun.
Mümkün. Dizi ve film izleyerek telaffuzunuzu ve aksanınızı düzeltebilirsiniz hatta.
Neden olmasın? Ayrıca kaç kişi yurtdışında dil eğitimi imkanı var zaten? Bence güzel ve zimli bir çalışmayla, ardından da Native Speaker olan bir konuşma kulübüyle çok da güzel eğitimini alabilirsin diye düşünüyorum.
Çok teşekkür ediyorum, zaten çalışmaya başladım çok şükür iyi gidiyorum.

Bu aslında ülkeye bağlı değil. Bu sizin içinizdeki öğrenme hevesine bağlı. Bir insan bir şeyi çok isterse çalıştıktan sonra asla başarısız olamaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı