Yurt dışında çalışabilir miyim?

Ben aslında tüm ailecek gidebilirim (tüm ailede green card var, New Jersey de akraba var) Ama Türkiye'de bir şekilde yaşıyoruz,20 k üzeri geliri olan tayfadayız.
Delimisin sen. 20 k kazanıom die burda durulur mu yaşın nedir çocuğun olunca ne dedimi anlarsın. Değil 20 istersen 100 k kazan. Fikir hürriyeti olmayan yerden paranın anlamı yoktur. Ben kaç defa başvurdum green carda çıkmadı üstüne bide paraport şartı getirdiler. en sonuncusunda masraf yapmadım başvuramadım. ondan öncekinde yawşak fotografçının yüzünden başvuramadım. Çok pişman olursun sonra.

Delimisin sen. 20 k kazanıom diye burda durulur mu ? yaşın nedir ? çocuğun olunca ne dediğimi anlarsın. Değil 20 istersen 100 k kazan. Fikir hürriyeti olmayan yerden paranın anlamı yoktur. Ben kaç defa başvurdum green carda çıkmadı üstüne bide paraport şartı getirdiler. en sonuncusunda masraf yapmadım başvuramadım. ondan öncekinde yawşak fotografçının yüzünden başvuramadım. Çok pişman olursun sonra.
Evet, her ne kadar ülke çok kötü durumda olsa bile arapların fare gibi kaçtığı şekilde kaçmamak taraftarıyım.
Amerika'ya kaçıp sen hayatını düzeltebilirsin belki ama bana göre bu bencillik. Eğer herkes Amerika'ya Almanya'ya kaçarsa bu ülkenin insanlarının hakkını kim koruyacak ? Kaçmak yerine Atamızdan miras kalan bu ülkeye sahip çıkmalıyız.
Ülkeyi bu hale getirenlere hesap sormalıyız.

Yurt dışına çıkmak bende senin gibi çok istiyorum ama çevremde giden herkesin Türkiye'de ki sıcak, samimi ortamı özlediğini giden her 10 kişiden 8'nden duydum.

Sıcak samimi ortam mı, bunlar sizler de yurt dışına gidip orada ki Türk sayısını arttırmayın diye söylenen bir yalan. Samimi ortamın kralı var ayrıca yurt dışında, sonuçta oralarda bizdeki gibi saçma sapan muhafazakar toplum tabuları yok.

Ayrıca sıcağından samimiyetinden bana ne ben kazandığım paraya hayat standardıma bakarım. İngiltere de iş çıkışı git bir pub a sıcaklığın zirvesini görürsün Türkiye de ne samimiyeti ne sıcaklığı varmış?

Evet, her ne kadar ülke çok kötü durumda olsa bile arapların fare gibi kaçtığı şekilde kaçmamak taraftarıyım.
Amerika'ya kaçıp sen hayatını düzeltebilirsin belki ama bana göre bu bencillik. Eğer herkes Amerika'ya Almanya'ya kaçarsa bu ülkenin insanlarının hakkını kim koruyacak ? Kaçmak yerine Atamızdan miras kalan bu ülkeye sahip çıkmalıyız.
Ülkeyi bu hale getirenlere hesap sormalıyız.
Üstadım ömür 80-90 sene. Kokmuş osmanlıyı saymazsak bu ülke 100 yıldır yerinde sayıyor. Senin ettiğin lafları dedende ediyordu. Gelebildiğin medeniyet bu. Pasaportu iplenmeyen , parayla göçmen veya çöp ithal eden, amerikaya nolur bana silah sat die domalan bi medeniyetiz. Amerika halkıda köstebek deliğinden çıkmadı. ordan burdan geldiler. Nie biliyormusun. Para ve bilgi özgürlüğü sever.

Üstadım ömür 80-90 sene. Kokmuş osmanlıyı saymazsak bu ülke 100 yıldır yerinde sayıyor. Senin ettiğin lafları dedende ediyordu. Gelebildiğin medeniyet bu. Pasaportu iplenmeyen , parayla göçmen veya çöp ithal eden, amerikaya nolur bana silah sat die domalan bi medeniyetiz. Amerika halkıda köstebek deliğinden çıkmadı. ordan burdan geldiler. Nie biliyormusun. Para ve bilgi özgürlüğü sever.
Yani pes etmeliyiz??? Öyle mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı