Yurt dışında çalışma ve yaşama

Ozzy34

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veri Merkezi Mühendisi ve Sanallaştırma Uzmanı
Arkadaşlar herkese merhaba, ben bir bankada 4 yıl bilgi teknolojileri bölümünde help desk, son 1 yılda monitoring bölümünde çalışmaktayım. Bunun öncesinde 4 yıl bir aile şirketinde veri merkezi ve sanallaştırma uzmanlığı yaptım, lisans yönetim bilişim sistemleri mezunuyum, yüksek lisans yapmayı düşünüyorum fakat 30 yaşındayım şu anda, ülkenin durumu belli yurt dışı için nasıl bir başlangıç yapmam gerekir dilim çok çok az var oda İngilizce. Mesleğimi hangi ülkede daha iyi icra edebilirim tavsiye verebilir misiniz nereden başlamalıyım? Hiç bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle güzel bir düşünce ülkenin durumu göz önüne alındığında. Ülke olarak Almanya'yı öneririm ben. Türkiye'den giden birisinin en kolay uyum sağlayabileceği ülkelerdendir kendisi. İlk başta alışman zor olacaktır fakat bir BMW 5.20 aldığın zaman onu unutursun :) dilini de biraz daha geliştirip gitmeni öneririm çok rezillik oluyor yoksa.

Öncelikle güzel bir düşünce ülkenin durumu göz önüne alındığında. Ülke olarak Almanya'yı öneririm ben. Türkiye'den giden birisinin en kolay uyum sağlayabileceği ülkelerdendir kendisi. İlk başta alışman zor olacaktır fakat bir BMW 5.20 aldığın zaman onu unutursun :) dilini de biraz daha geliştirip gitmeni öneririm çok rezillik oluyor yoksa.
Hahahaha çok komik seni şakacı :) teşekkür ederim ama yorumun için.

Geri
Yukarı