Yurt dışında eğitim alınmalı mı?

Ertner

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba benim Norveç'te üniversite okuma gibi bir şansım var üniversite sınavına daha vaktim var ama her şeyi şimdiden oturtmak istiyorum. Bilgisayar mühendisliği veya yazılım matematik alanlarında okumak istiyorum lisede başarım yüksek ve İngilizce sayarsak üç dil biliyorum İngilizcem gayet iyi iki yıl içinde daha da fazla geliştirebilirim. Şu an özel bir fen lisesine burs kazandım onda okuyacağım 11. sınıf olacağım fakat Türkiye'de mi yoksa Norveç'te mi okumalıyım bilmiyorum. Mezuniyet sonrası belki Norveç'te bile yaşayabilirim sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacınız bir şeyler öğrenmekse İTÜ iyi bir üniversite değil. Fakat amacınız etiket almaksa İTÜ harika bir üniversite.

Amacınız bir şeyler öğrenmekse İTÜ iyi bir üniversite değil. Fakat amacınız etiket almaksa İTÜ harika bir üniversite.
Eğitiminin iyi olduğunu bildiğiniz üniversiteler var mı ( Türkiye veya Norveç herhangi biri olabilir ) ? İTÜ herkesin çok methettiği ve puanları da çok yüksek bir okul bu fikre nereden kapıldınız ?

Eğitiminin iyi olduğunu bildiğiniz üniversiteler var mı ( Türkiye veya Norveç herhangi biri olabilir ) ? İTÜ herkesin çok methettiği ve puanları da çok yüksek bir okul bu fikre nereden kapıldınız ?

Çünkü bir süre İTÜ'de okudum. İTÜ ile ilgili bir kısır döngü var, yüksek puanla girdikleri için methediyorlar, insanlar da methedildiği için yüksek puan yapıp İTÜ'ye giriyor ve onlar da methediyor. Daha düşük puanlı program öğrencilerine sorarsanız İTÜ eğitiminin ne kadar abartılmış olduğunu söylerler. Ben mesela Fizik Mühendisliği programındaydım, yurtta arkadaşlarımla konuşurken İnşaat ve Elektrik Mühendisi arkadaşlarım da bazı yönlerine isyan eder, ama bir türlü eğitimin kötü olmasını konduramazlardı. Az buçuk aynı durumun Boğaziçi Üniversitesinde de bu şekilde olduğunu tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı