Yurt dışında Elektrik-Elektronik Mühendisliği Okumak

Zibilion

Hectopat
Yer
Ankara/Bilkent
Daha fazla  
Yurt dışında Elektrik-Elektronik Mühendisliği okumak istiyorum ama bu olayları nasıl olduğunu bilmiyorum yani demek istediğim nasıl başvuruyoruz? Özel sınavlara girmemiz mi lazım? Mülakata gireceksek nasıl bir mülakat oluyor bu? Bu konularda biraz cahilim de. Derslerim gayet iyi ortalamanın üstünde notlarım var. Fizik ve Matematiği seviyorum. İngilizcem ortalama seviyede. Asıl sorularımdan biri de şu İngilizcemi okurken mi geliştirebilir miyim? Yoksa geliştirip mi gitmeliyim? Para konusunda Allah'a şükür bir sorunumuz yok. 2. Üniversitemi de Bilgisayar Müh. olarak okumak istiyorum. Çocukluğumdan beri bilgisayarlara ilgim var.
Elektiriği her zaman çok sevdim. Bir de Elektrik-Elektronik okuyan arkadaş varsa okulun nasıl olduğunu anlatabilir mi ? Yani Neler öğretiyorlar Teorik bilgi mi öğretiyorlar daha çok sayısal bilgi mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı