Yurt dışında Lise Okumak

win987

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya/ Dünya
Babam ile bu konuyu konuştuk. Yurt dışında okumama izin vereceğini söyledi. Özel okula da izin var. Ama yılda 20000 TL'yi geçmemesi dışında. Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan varsa bu işlerin nasıl olduğunu yazabilir mi? İngilizcem de bir insanla rahat rahat sohbet edebilecek düzeyde var. Sertifika olarak ise son sertifikamı A1 olarak aldım. Sonradan İngilizce kursunu bıraktım ama özel okulun da bana öğrettiği İngilizce var. Ne yapabilirim yurt dışında lise okumak için?

Okulunun İngilizce öğretmenleri sana kesinlikle yardımcı olacaktır. Bizim okulda AFS sınavları vardı, iki öğrenci Avrupa'da Hollanda,Romanya veya Almanya olmak üzere 3 ülkeden birine gitme hakkı kazandılar. Yanlış hatırlamıyorsam yıllık 13,000$ istemişlerdi.

Gittiğin ülkeye göre paraları değişiyor tabiki de. Polonya'ya gidersen vereceğin para max 2000$ olur mesela.
Yıllık 2000$ mi? Çevremde yurtdışında okuyan çok arkadaşım ve kuzenim var, Size örnek vermem gerekirse, Kanadadada okuyan kuzenim ortalama 10.000$, Amerikada okuyan bir diğer kuzenim ise 18.000$ ödüyorlar yıllık. (Okul, konaklama, yemek masrafı olarak düşündüğümüz zaman, hepsi pakete dahil) Yani, 2000$ yıllık sadece okul parası olarak düşünebilirsin. Yemek ve konaklama dahil değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı