Yurt Dışında Nasıl Eğitim Alınır?

Arda Ekin

Hectopat
Yer
Çankaya/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben şuan Ankara'da bir meslek lisesinde 10.sınıfta okuyorum. Derslerim orta seviye ve üniversite de yurt dışında okumak istiyorum (Kanada veya ABD gibi İngilizce konuşulan yerler). Biraz araştırdım ama burslu olarak en az 8.000$'a okuyabilirmişim sanırım. Devletin tamamen ücretsiz okunulabilecek veya düşük ücretli üniversiteleri yok mu acaba? (Kendi ihtiyaçlarım hariç.) Eğer varsa buralara nasıl gidebilirim? İlk hangi adımdan başlamam lazım? İngilizce'mi lise son da veya bir sene boşluk bırakıp öyle tamamlamak istiyorum. Şuan A2.1 seviyesinde İngilizce görüyorum ve ortalamam yüksek. Yabancı dile yatkın bir insanım. Bana yardım ederseniz çok sevinirim. İlk olarak neler yapmam gerekiyor? Araştırdım fakat her yerde burslu olarak en az yıllık 8.000$ diyorlar. Umudum tükenmeye başladı, beni biraz aydınlatırsanız çok iyi olur :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı