Yurt dışında olan bir ülkeden nasıl vatandaşlık alabilirim?

JokzillaP7

Hectopat
Daha fazla  
15 yaşındayım ve 18 yaşına gelince gelişmiş bir Avrupa ülkesinin vatandaşı olmak istiyorum. Kendimi siber güvenlik, web tasarım ve prodüktörlük alanında geliştiren ve geliştirmeye devam eden birisiyim. İngilizce öğrenmeye çalışıyorum şu sıralar. Onun dışında derslerimin pek iyi olduğu söylenemez ve bu sebeptendir ki Türkiye'de üniversiteye gitmeyi istediğim söylenemez. Avusturya'da öz amcam yaşıyor ve samimiyiz kendisiyle belki amcamın yararı dokunabilir ileride vatandaşlık almama. Ben yurt dışından nasıl vatandaşlık alabilirim çok bilmiyorum yardımcı olursanız ve tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

Eğer yurt dışında istediğin üniversitede istediğin bölüm olursa bir sınav vardı hatırlamıyorum ama ona girdikten sonra üniversiteye mail atıyorsun, işte falan puan aldım sizin üniversiteye gelme şansım var mı falan diye. Tabii bunun için ise o ülkeye gitmen için senden bir güvence istiyorlar. Yani nerede kalacaksın, kim sana bakacak tarzı. Eğer o zaman amcam bana bakacak, onun yanında kalacağım dersen, amcan da izin verirse rahatlıkla gidersin. Maddi sıkıntın yoksa.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 yaşındayım ve 18 yaşına gelince gelişmiş bir Avrupa ülkesinin vatandaşı olmak istiyorum. Kendimi siber güvenlik, web tasarım ve prodüktörlük alanında geliştiren ve geliştirmeye devam eden birisiyim. İngilizce öğrenmeye çalışıyorum şu sıralar. Onun dışında derslerimin pek iyi olduğu söylenemez ve bu sebeptendir ki Türkiye'de üniversiteye gitmeyi istediğim söylenemez. Avusturya'da öz amcam yaşıyor ve samimiyiz kendisiyle belki amcamın yararı dokunabilir ileride vatandaşlık almama. Ben yurt dışından nasıl vatandaşlık alabilirim çok bilmiyorum yardımcı olursanız ve tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.
Yurt içinde olan bir ülkeden vatandaşlık alabiliyor musun?A0 türkçe ile konu onaylayan mod :D.

Biz de aynen bu tepkiyi verdik. Yurt içinde olan bir ülke diye bir kavram mı var? Moderatör konuyu nasıl onaylamış, anlamadım. Bari gönderiyi düzeltseydi.
Başlıkta ‘yurt dışında olan bir ülkeden' yazıyor, ülkeler zaten yurt dışında olur hocam yurt içinde olmaz, modlar her şeye ban atıyor ya bunu niye düzeltmemişler ona takıldım.
Kusura bakmayın dalgınlığıma gelmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı