Yurt dışında yaşanır mı?

Ldn9118a

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, üniversiteyi okuduktan sonra İtalya'da yüksek lisans yapıp orada iş bularak yaşamayı düşünüyorum. İtalya bana diğer ülkelere göre daha cazip geliyor, tarih ve kültür açısından hem de gelişmiş bir ülke fakat yine de aklıma bazı sorular takılıyor orada yaşam kalitesi düşükmüş gibi. Şu anda üniversite sınavına hazırlanıyorum, yazılım mühendisliği veya mimarlık okuyacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, üniversiteyi okuduktan sonra İtalya'da yüksek lisans yapıp orada iş bularak yaşamayı düşünüyorum. İtalya bana diğer ülkelere göre daha cazip geliyor, tarih ve kültür açısından hem de gelişmiş bir ülke fakat yine de aklıma bazı sorular takılıyor orada yaşam kalitesi düşükmüş gibi. Şu anda üniversite sınavına hazırlanıyorum, yazılım mühendisliği veya mimarlık okuyacağım.

Şu anki halimize göre daha iyidir.

Yaşam kalitesi olarak aralarında ütopik farklar yok. Her ülkede şehirden şehre yaşam kalitesi değişir. Ne istediğine ve hangi şehirde okuyup yaşayacağına bağlı olarak, liste yapıp karşılaştırarak eleyebilirsin.
İtalya’nın güneyinde özellikle Sicilya’da yaşanmayacağını biliyorum, herhalde Torino gibi bir şehirde yaşarım. Tabi öncelikle master yapacağım üniversiteye bağlı sonra da iş hayatı.

Geri
Yukarı