Yurt dışında yaşayan için tavsiye kredi karti

Skywalker31

Hectopat
Evet arkadaslar. Ben yurtdışında yasiyorum.
Mac biletleri, türkcell hattima para yükleme, netflix vs icin bir kredi kartina ihtiyacim var.

1 online ben yurtdisindayken bir kredi kartı başvurusu yapabileceğim bir banka varmi?
2 subeye gitmeden olmuyorsa. Türkiyeye geldiğimde basvuruyu yaptigim an kredi kartini elime veriyorlar mi yoksa kargoyla yolluyorlarmi? Ben Marasliyim yani deprem bölgesinde kargoyu alacak kimse yok. Adres yok. O yüzden kargoyla filan ugrasamam. Istanbula gezmeye geldigimde 1 günde halletmem gerek işlemleri
3 hangi bankayi ravsiye edersiniz? Ziraat, akbank gibi büyük bir bankami yoksa enpara filanmi?
4 ben hesabi actim veya kredi kartimi aldim diyelim. Bunun senelik ücreti varmi?
5 su önemli: kredi kartina parami yüklemem gerek? Yoksa alisverislerimi yaptikdan sonra ay sonu faturami geliyor? O fatura online bana ulaşır mı alman hesabimdan kredi karti borcunu ödemem icin?

Tavsiyelerinizi bekliyorum ve teşekkür ederim

Bunlar için kredi kartı değil, bir banka hesabı ve vadesiz hesabınıza erişebileceğiniz bir kart yeterli.

Bazı bankaların NFC ile hesap açma süreci var, aynı zamanda kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat dediğim gibi kredi kartı kullanmak yerine, buradaki banka hesabınıza bir miktar para gönderip harcamak daha mantıklı ve uluslararası transferin stresiyle uğraşmazsınız. Ekstre kesilir para gönderirsiniz ama bir aksilik ile para hesabınıza ulaşmaz veya eksik ulaşır bu yüzden ödemenizi yapamaz veya eksik yaparsınız.

Genellikle kredi kartlarının yıllık ücreti vardır. bazılarının yoktur. araştırmak gerekir. Kredi kartında banka tarafından verilen limit olur, bu limiti harcarsın, ekstresi kesilir ve ödersin. online bankacılıktan tutarı ve tarihi öğrenirsin.

Fakat +90 ile başlayan türkiye hattı olmadan hesap açamazsınız.

Mesela online PlayStation store da bisey alirken kredi karti istiyor. Banka hesabi isime yaramaz. Mesela paraf ve papara sadece kart degilmi? Hesapsiz aciliyor heralde?

Geri
Yukarı