Yurt dışında yazılım üniversitesine gidilir mi?

Bune Yaaa

Centipat
Daha fazla  
Merhaba liseye gidiyorum amacım para biriktirip yurt dışında yazılım okumak tabii internetten dijital pazarlama yaparak para kazanıyorum örnek video editleme falan filan 10 dolar 20 dolar.
Onun haricinde yazılım ile aram iyi sağlam projelerim olmuştur sağlam derken kendi çapımda yani ana konuya geçeyim ben yurt dışında iyi bir üniversite buldum ve oraya kaydolmak istiyorum hani derler ya yurt dışına oradan davetiye gelmeden gidilmez diye ben şimdi para işi tamam istek gönderdim üniversiteye bana oradan davet gelir mi nasıl olur bir danışmak istedim belki daha tecrübeli kişiler vardır yani yapacağım yol mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversiteye ve sana bağlı davetiye işi. Genelde o davetiyeleri ders alacak öğrencilere değil de ders verebilecek yetenekte olanları veriyorlar, o yetenekte olursam da okumaya gider miyim tartışılır.

Üniversiteye ve sana bağlı davetiye işi. Genelde o davetiyeleri ders alacak öğrencilere değil de ders verebilecek yetenekte olanları veriyorlar, o yetenekte olursam da okumaya gider miyim tartışılır.
o kadar yeteneğim olmayabilir ama ilerletebilirim

Bir şeyi çok yanlış yapıyorsunuz galiba, ya da ben yanlış anladım. Yurt dışında da çoğunlukla standart lisans eğitimi için üniversite işi Türkiye'dekine benzer. Liseyi bitiren insanlar o ülkede üniversiteler nasıl öğrenci alıyorsa o şekilde üniversitelere başvuruyorlar. Kabul edilirlerse de kayıt yaptırıp bildiğimiz üniversite okumaya başlıyorlar. Kabul şartlarında da mutlaka akademik yeterlilik yer alır Türkiye'deki gibi. Buradan çoğu yurt dışı üniversitesine (Kuzey Amerika ya da Avrupa'dan bahsettiğinizi varsayıyorum) gidiş sistemi de çok farklı değil. Çoğunlukla 12. sınıfın başında başvurunuzu yapıyorsunuz.

Davetiye vs. gibi bir durum hiç duymadım ben. Okul sizi kabul edince zaten gerekli vize işlemlerini bunun üzerinden ilerletiyorsunuz. Ha okulun sistemiyle başvuru yaptıysanız, 12. sınıfsanız ben yanlış anlamadım siz okula mail atmak istiyorsunuz gibi anladım. İstek göndermek vs. dediğiniz için. Yukarıda da dönen konuşma da lisans eğitimi değil (tamamen olmasa da) lisansüstü için daha doğru. Bilgi eksikliğiniz var, biraz daha detay verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Bir şeyi çok yanlış yapıyorsunuz galiba, ya da ben yanlış anladım. Yurt dışında da çoğunlukla standart lisans eğitimi için üniversite işi Türkiye'dekine benzer. Liseyi bitiren insanlar o ülkede üniversiteler nasıl öğrenci alıyorsa o şekilde üniversitelere başvuruyorlar. Kabul edilirlerse de kayıt yaptırıp bildiğimiz üniversite okumaya başlıyorlar. Kabul şartlarında da mutlaka akademik yeterlilik yer alır Türkiye'deki gibi. Buradan çoğu yurt dışı üniversitesine (Kuzey Amerika'ya da Avrupa'dan bahsettiğinizi varsayıyorum) gidiş sistemi de çok farklı değil. Çoğunlukla 12. sınıfın başında başvurunuzu yapıyorsunuz.

Davetiye vs. gibi bir durum hiç duymadım ben. Okul sizi kabul edince zaten gerekli vize işlemlerini bunun üzerinden ilerletiyorsunuz. Ha okulun sistemiyle başvuru yaptıysanız, 12. sınıfsanız ben yanlış anlamadım siz okula mail atmak istiyorsunuz gibi anladım. İstek göndermek vs. dediğiniz için. Yukarıda da dönen konuşma da lisans eğitimi değil (tamamen olmasa da) lisansüstü için daha doğru. Bilgi eksikliğiniz var, biraz daha detay verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

hocam Nasıl davet ediyor okul onu anlamadım

Normal şartlarda lisans seviyesinde hiçbir okul davet etmez. Lisans eğitimi için başvurursunuz, kabul edilirseniz vize işlemlerine başlarsınız. Davetiye meselesini unutun, dedikodu.

Yeni konular

Geri
Yukarı