Yurt dışında yüksek lisans

Maiar

Hectopat
Daha fazla  
Türkiye'de bologna sürecine dahil 17 üniversiteden birinde ingilizce işletme okuyorum 3. Sınıf öğrencisiyim. C1/Upper Intermediate seviyesinde ingilizcem. Yurt dışında üniversitelerin ücretsiz olduğu Almanya, Hollanda (ve diğer) ülkelerin birinde yüksek lisans yapmak istiyorum. Kesinlikle MBA değil, MS düşünüyorum. Technopat ta her kesimden üye olduğunu düşündüğümden sizin de fikrinizi almak istedim. Daha önce 2 yıl kadar yurt dışında bulundum. 1 yıl erasmus ile ve 1 yıl da seyahat ettim. Ağustosta yine bir erasmus+ projesi ile Ülkemizi temsil etmek üzere çeşitli ülkelerde bulunacağım yani gittim gördüm oraları.

Yalnız eğitim konusunda tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi almak çok iyi olacak benim için.

Alan içi ve alan dışı düşüncelerim var, örneğin alan dışı yazılım üzerine MA yapmak istersen ne gibi bir sınava girmek gerekiyor? Almanyada eğitim çok kaliteli bunu biliyorum ve okullar da zor.

Diğer ülkeler ne durumda ?
Ben yüksek lisansımı ingilizce eğitim veren bir ülkede yapacağım bu kesin.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Maiar Kardeşim durumumuz az çok benzeşiyor benimde yüksek lisans niyetim var umarım bilgili arkadaşlar yardımcı olur. Benim aklımda tekrar lisans, master, ya da direk almanca dil kursu var. Kararsızım hata yapmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı