Yurt dışından 2 PlayStation 5 alsam sıkıntı çıkar mı?

onat5896

Femtopat
Bir tanıdığım İtalya'dan PS5 almak istiyor. Biri kendi için biri benim için. Bir tanesi cdli versiyon diğeri dijital versiyon. Gümrükte bir sıkıntı çıkar mı? Bir tane getirirken bir sorun olacağını sanmıyorum ama 2 tanesi için emin olamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutusu olmadıktan sonra kişisel cihaz sayılıyor. Kutusu yok edilir ve valiz içerisinde tek başına gelirse sıkıntı olmaz. Birer kez de kullanılırsa iyi olur, jelatinleri sökülmeli ayrıca.

Tam işleyişini bilmiyorum ama tahmin ediyorum. Gümrük elemanları arkadaşına sen bunları getirip getirip satıyor musun diyecek. İşte bunu engellemek için arkadaşın bu cihazları kutudan çıkartıp jelatinleri sökerse. Adamlara "abi bunun biri benim biri arkadaşın, arkadaş acil Türkiye'ye döndü cihazını ben alıp geldim isterseniz bakın kullanılmış ürün" gibi bir bahane üretip geçebilir. Öbür türlü getirip sattığını düşüneceği için sıkıntı çıkartabilirler.

Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapıp şansımızı deneriz artık
Arkadaş italyada okuyor ve tatilleri türkiyeye geri dönüyor o yüzden bozulursa italyada garantiye geri götürme şansı var

Son düzenleme:

Geri
Yukarı