Yurt dışından akrabaya iPhone getirtmek

@LuciFeriaNx @matmakif @Marla Singer @Omacan

Hazır konuyla bağlantılıyken yeni konu yerine buradan sormak istedim. Tax-Free olayı nasıl oluyor acaba? Abim getireceği telefonun vergi iadesini nasıl geri alabilir? Form vs dolduruluyormuş sanırım ama bilgim bununla kısıtlı maalesef.

Ben de böyle bir şey düşünüyorum da iPhone 13 yurt dışından alındığında fiyatı ne oluyor bilginiz var mı?

Yaklaşık 15.600 TL civarı sadece telefon (859 euro idi). 2700 civarı IMEI kaydını da eklersek yaklaşık 18.500 TL'ye iş bitiyor. Türkiye'de güncel satışın 28.000 TL olduğunu düşünürsek çok daha kârlı oluyor.

Hazır konuyla bağlantılıyken yeni konu yerine buradan sormak istedim. Tax-Free olayı nasıl oluyor acaba? Abim getireceği telefonun vergi iadesini nasıl geri alabilir? Form vs dolduruluyormuş sanırım ama bilgim bununla kısıtlı maalesef.

Yaklaşık 15.600 TL civarı sadece telefon (859 euro idi). 2700 civarı IMEI kaydını da eklersek yaklaşık 18.500 TL'ye iş bitiyor. Türkiye'de güncel satışın 28.000 TL olduğunu düşünürsek çok daha kârlı oluyor.
Evet baya karlı oluyor. Teşekkür ederim

Apple yetkili satış mağazalarında (Misal ben geçen hafta İstanbul Marmara Park Troy mağazasında gördüm) tax free için bir vezne açmışlar. Oraya gidip bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsin. Yüzeysel olarak bilgim ise telefonu aldığın ülkeye telefon için ödediğin verginin tarafına tekrar iadesini sağlıyorlar ancak bu iade tutarı telefonu aldığın ülkeye ve alınan vergiye göre değişkenlik gösteriyor. Bu sebeple telefonu alan kişi bu tür durumlardan yararlanmak için yurtdışı da olsa mutlaka faturasını saklamalı.​

Yeni konular

Geri
Yukarı