Yurt dışından alınacak RTX 3070 için model önerisi

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
RTX 3070 serisi çıktığı zaman MSI Gaming X Trio modelini almayı planlıyordum. Ancak öğrendim ki uluslararası garantisi olmayıp, ücretli bir şekilde bile servisten yararlanamıyorum. Hangi marka almalıyım sizce? ASUS ROG STRIX modelleri pahalı. Ancak İstanbul'da servisi olan başka bir marka bilmiyorum. ASUS servisinden yararlanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunlu olmaz ise ASUS TUF modellere bakabilirsiniz. Veya EVGA ve Zotac modellerine( İstanbul'da servisleri yok).

Son düzenleme:
İstanbul'da servisi olan firmalara bakacağım. Benim tek anoamadığım şey MSI uluslararası garanti ve serviste bu kadar geride mi? Bırak garantiyi, parası ile de yardım edemeyeceklermiş. Büyük ihtimal Rog Strix alacağım. Ancak onun da garantisini bilmiyorum.

Uluslararası garantiyi bir tek Evga veriyor diye biliyorum.

EVGA'ya çok sıcak bakmıyorum açıkçası. Ürün yurt dışına gönderiliyormuş. Gümrük takılma riski var. Mecburen vazgeçeceğim. Parası ile bile yapsalar kafi. Ancak o da yok.

EVGA'ya çok sıcak bakmıyorum açıkçası. Ürün yurt dışına gönderiliyormuş. Gümrük takılma riski var. Mecburen vazgeçeceğim. Parası ile bile yapsalar kafi. Ancak o da yok.
Gümrüğe takılmazsınız ürünün satışını yapmıyorsunuz sonuçta garanti için gönderiyorsunuz eğer EVGA kendi anlaşmalı olduğu kargo firması ile göndermenizi istiyorsa tek yapacağınız kargoya verip beklemek olur.

Gümrüklük bir durum yok. Sen zaten onu alırken ödüyorsun. Bende Hollanda'ya ürün gönderdim, vergiyle alakalı herhangi bir problem yok.

Açıkçası Türkiye üzerinden soğutması düzgün bir giriş-orta seviye bir kart daha mantıklı duruyor.
Öyle yapacağım. Yurt dışından alabilseydim 4500 gibi bir fiyata alıcaktım. Bari şu teknolojik aletler için vergileri kaldırsalar. Zaten üretmiyoruz da, bari üretenden satın alandan pay almasalar...

Geri
Yukarı