Yurt dışından alınan ayakkabıya gümrük vergisi ödenir mi?

Roi34

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
1-2 ay sonra Almanya'ya gideceğim, oradan Türkiye'den daha ucuz 2-3 tane ayakkabı almayı planlıyorum. Bu ayakkabılar için gümrükten geçerken vergi öder miyim veya Tax Free yapabilir miyim? Ayrıca bu 150€ gümrük sınırı sadece kargolarda mı geçerli, kendim getirirken de böyle bir sınır var mı?

1-2 ay sonra Almanya'ya gideceğim, oradan Türkiye'den daha ucuz 2-3 tane ayakkabı almayı planlıyorum. Bu ayakkabılar için gümrükten geçerken vergi öder miyim veya Tax Free yapabilir miyim? Ayrıca bu 150€ gümrük sınırı sadece kargolarda mı geçerli, kendim getirirken de böyle bir sınır var mı?

Hocam valizinize koyun gelin, ayakkabının vergisi mi olur şahsi eşya kavramının vücut bulmuş hali :)

Bilgisayar değil bir şey değil.

Özel eşyalara ve kutusu açılmış ürünlere vergi almıyorlar diye biliyorum, ha olmadı en kötü ihtimal gişelerde ayağınıza giyersiniz ayakkabıyı.

Özel eşyalara ve kutusu açılmış ürünlere vergi almıyorlar diye biliyorum, ha olmadı en kötü ihtimal gişelerde ayağınıza giyersiniz ayakkabıyı.

Hocam 2-3 çift ayakkabıdan bir şey olmaz. 30 çift getirsen hadi neyse bu ne derler. Ona kalırsa o zaman valizleri tamamen boşaltıp bütün kıyafetlere de baksınlar yeni mi eski mi kıyafetler diye ona göre vergi alsınlar :)

Hocam bende öyle düşündüm ama bir arkadaş dedi alırlar diye o yüzden merak ettim

Hocam onu diyen arkadaşınız neye göre diyor. Diğer ayakkabılarınızı nasıl getiriyorsanız onları da getirebilirsiniz günlük ihtiyaç sonuçta bu. Abartılı sayıda getirirseniz ancak dikkat çekebilir ve ticaret mi yapıyor acaba kuşkusu oluşabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı