Yurt Dışından Alınan Gigabyte Anakartı Türkiye'deki Servis Almıyor

mali

Hectopat
Gigabyte B450 I Aorus Pro mini-ITX anakartım arızalandı. Türkiye'de mini-ITX bulamamış Newegg.com'dan satın almıştım, Gigabyte Türkiye hiçbir şekilde destek vermediklerini ücretle dahi tamir etmeyeceklerini söyledi. Ben de İzmir'deki Shift Tekniğe götürdüm. Arızalı parçaları yurt dışından temin edeceklerini ve parçaların 4-6 hafta arasında geldiğini söylediler ve 300 lira gibi bir fiyat istediler.
Acaba tüketici hakem heyetine gitsem haklı çıkar mıyım? Çünkü Türkiye'de servisleri olmasına rağmen Gigabyte servisi tamir desteği bile vermiyor. Ya da yaptırmak en mantıklısı mı?
Teşekkürler.

Satıcı Newegg.com olan bir ürün aldıysanız onlarla iletişime geçmeye çalışın, belki yardımcı olurlar. Tüketici Hakem Heyeti'nin bu konuda size yardımcı olacağını sanmıyorum.

Gigabyte B450 I Aorus Pro mini-ITX anakartım arızalandı. Türkiye'de mini-ITX bulamamış Newegg.com'dan satın almıştım, Gigabyte Türkiye hiçbir şekilde destek vermediklerini ücretle dahi tamir etmeyeceklerini söyledi. Ben de İzmir'deki Shift Tekniğe götürdüm. Arızalı parçaları yurt dışından temin edeceklerini ve parçaların 4-6 hafta arasında geldiğini söylediler ve 300 lira gibi bir fiyat istediler.
Acaba tüketici hakem heyetine gitsem haklı çıkar mıyım? Çünkü Türkiye'de servisleri olmasına rağmen Gigabyte servisi tamir desteği bile vermiyor. Ya da yaptırmak en mantıklısı mı?
Teşekkürler.
Anakartin arızalı olduğu konusunda kesin bilgiye sahip misiniz yoksa tahminden mi ibaret.

Tüketici hakem heyetine veremezsiniz Türkiye'de geçerli bir faturanız yok, satış sonrası hizmetler bölgelere göre değişiklik gösterir yurt dışından alınan ürünler için garanti veya servis hizmeti sağlamak zorunda değiller, en mantıklısı aldığınız yer ile iletişim kurmanızdır, eminim ki yardımcı olacaklardır.

Normal olan bu, satın aldığınız yer ile konuşun. Eğer kargo ücreti gibi şeyleri süreçten sonra karşılayacaklarsa deneyebilirsin.

Newegg beni Gigabyte'ın uluslararsı sitesine yönlendiriyor oradan ticket olşturdum onu beklemekteyim. Eğer olumsuz cevap alırsam, tamir ettirmek sizce mantıklı mı yoksa pek uzun ömürlü olmaz mı ? Verdiğim servis İzmir'deki güvenilir servislerden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı