Yurt dışından alınan iPhone X'te Turkcell hat çalışsa da Türk Telekom hat çalışmıyor

Gokhan Bird

Centipat
Arkadaşlar ikinci el yurt dışı iPhone X aldım. Satıcı Turkcell hattını kullanıyordu. Eve geldiğimde Xiaomi'de kullandığım Türk Telekom hattımı bu telefona taktım fakat SIM yok olarak gözüküyordu. Sonra çıkartıp Turkcell hat taktım ve Turkcell hattını okudu. Bu sorunu nasıl çözeceğim, bilginiz var mı?

Bu arada telefonun sistem hakkındasinda SIM kartı takılı olmasa bile "operatör" kısmında Turkcell yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam cihazı sıfırlayın bir. Çok ilgin sim yokken operatör adı yazması e sim dicemde x de esim yok
Şuan sıfırlamaya koydum bakalım. İşlem sonucu haber ederim

Hocam cihazı sıfırlayın bir. Çok ilgin SIM yokken operatör adı yazması e SIM diyeceğim de X de esim yok

Operatör kısmında Turkcell yazan kısım gitti fakat hâlâ okumuyor Türk Telekom hattini

*#06# tulşayın hocam imesi cıkıyor mu cıkmıyorsa baseband entegre sorunu var cihazda
Hocam yanlış görmüşüm operatör kısmında hala Turkcell 54.0 yazıyor. Ve IMEİ si çıkıyor ve sorgulattim. Kayıt dışı olduğu tespit edilen diye bir şeyler yazmakta

1707679707111683318666971439279.jpg

Hocam imei cıkıyorsa sıkıntı yok cihazda ozaman.
Birde şunu deneyin,
Sim takın açıkken cihaz Uçak moduna alıp cihazı kapatıp sim kartı çıkarın, sonra cihazı sim kartsız açın ve bir süre sim kartsız çalıştırın. Sim kartsız şekilde arada uçak modunu kapatıp açın. Sim kartı takarak yeniden deneyin.

Hocam imei cıkıyorsa sıkıntı yok cihazda ozaman.
Birde şunu deneyin,
Sim takın açıkken cihaz Uçak moduna alıp cihazı kapatıp sim kartı çıkarın, sonra cihazı sim kartsız açın ve bir süre sim kartsız çalıştırın. Sim kartsız şekilde arada uçak modunu kapatıp açın. Sim kartı takarak yeniden deneyin.
denedim fakat yine aynı..

Geri
Yukarı