Yurt dışından alınan RX 6800XT sistemin vergisi ne kadar olur?

Şanslıysan 4000 lira gümrük ödersin, şanssızsan onun üstüne bir 4000 daha ödersin, daha da şanssızsan geri gider ve devasa kargo ücreti öderken iadeni alana kadar canın çıkar :).
Kesin linççiler saldıracak ama aslında yurt dışı fiyatı+vergi formülüne kıyasla Türkiye'deki parçalar gayet uygun, sadece GPU kıtlığı sıkıntı. Onu da Japonya'dan getirtirsin hallolur.

Şanslıysan 4000 lira gümrük ödersin, şanssızsan onun üstüne bir 4000 daha ödersin, daha da şanssızsan geri gider ve devasa kargo ücreti öderken iadeni alana kadar canın çıkar :).
Kesin linççiler saldıracak ama aslında yurt dışı fiyatı+vergi formülüne kıyasla Türkiye'deki parçalar gayet uygun, sadece GPU kıtlığı sıkıntı. Onu da Japonya'dan getirtirsin hallolur.

Hocam neden öyle vergiler ya şans ve şanssızlık olayı nedir? Başka yerse 22 euro vergi en fazla yazıyordu.

Vergi %20 gömer genelde, şans meselesi de gümrük memuruna kalmış. Adam fiyata inanmazsa (bilinçli düşürme olaylarındaki gibi) kendisi farklı bir fiyat üstünden kesebiliyor. Benim kargo dahil 8 liraya aldığım macuna 6 lira vergi kesmişlerdi 8 lira olduğuna inanmadıkları için.

Arkadaşlar yurt dışından daha uygun olduğu için PC alacağım. Gümrük vergisi ne olur? Bana 5.000 10.000TL vergi gelmesin yani.

Sistem:
  • 5800X (5900X olma ihtimali daha çok siz arkadaşlar 5900X olarak hesaplayın.)
  • Samsung 64 GB 32×2 RAM
  • RX 6800 veya RX 6800XT
  • ASUS X570 Gaming
  • 360mm sıvı soğutma
  • PC kasası 3+1 fanlı (marka hatırlayamadım.)
  • 750W PSU (markasını yabancı)
  • 2K 165Hz 27inç monitör.
Kendi ile getiriyorsa hiç bir vergi ödemezsin. Kendi amcam dan biliyorum.

İnternet sitesi site AMD ile anlaşmalı gayet güvenilir. Kg olarak aşağı yukarı 25kg tutar.

Bizim bir tanıdık boş bilgisayar kasası alacaktı Amazon yurtdışından ürün $80, vergi $15, kargo $120 toplam $215'a patlıyordu bıraktı. Boyut ve ağırlık sıkıntı anlayacağın tek parçanın kolisi ufak olunca sorun çıkmıyor. Bu hem büyük hem ağır olacak. Onu öğrenmen lazım.

Bizim bir tanıdık boş bilgisayar kasası alacaktı Amazon yurt dışından ürün $80, vergi $15, kargo $120 toplam $215'a patlıyordu bıraktı. Boyut ve ağırlık sıkıntı anlayacağın tek parçanın kolisi ufak olunca sorun çıkmıyor. Bu hem büyük hem ağır olacak. Onu öğrenmen lazım.

Hazır sistem ve Kore wonu ile alıyorum. Oda 20 TL falan yapıyor hocam.
@kino evet hocam vergi kaç TL tutar?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı