Yurt dışından alınan RX 6800XT sistemin vergisi ne kadar olur?

Nasıl yani hocam fazla mı ödediniz?

Hayır %20'si olması lazım normalde gümrük vergisi 60TL falan yapıyor ama 25 civarı bir şey ödedim. Ama o fiyat 3milyon ve 22.580TL ediyor burada daha ucuz değil mi zaten? Kuruş olması için virgül olması gerek nokta 000.000 gibi 3 basamaktan sonra konur kaç basamak olduğu kolay anlaşılsın diye. Normalde nokta konur ama burada virgül koymuşlar o yüzden o 3milyon.

Hayır %20'si olması lazım normalde gümrük vergisi 60TL falan yapıyor ama 25 civarı bir şey ödedim. Ama o fiyat 3milyon ve 22.580TL ediyor burada daha ucuz değil mi zaten?

Yok hocam 25K-28K falan yapıyor. 360mm sıvı soğutma+64 GB RAM ama değer mi? Bilemedim vazgeçtim. Arjantin, Endonezya veya çek cumhuriyetinden alacağım TL orada daha değerli öneriniz var mı?

Yok hocam 25K-28K falan yapıyor. 360mm sıvı soğutma+64 GB RAM ama değer mi? Bilemedim vazgeçtim. Arjantin, Endonezya veya çek cumhuriyetinden alacağım TL orada daha değerli öneriniz var mı?
Öyle şeyler gümrüğe takılır ve size türkiye den bile pahalı olur. En iyisi Türkiye den almak.

Bir akıllı sensin : ), yurt dışından özellikle elektronik ürünleri TR'den daha ucuza getiremezsin. Nereden aldığın mühim değil. Çin'den %20 diğer ülkelerden +%18 gümrük kesiliyor + %18 ithalat KDV'si +%2 TRT bandrolü + kargo ücreti.

10.000TL sistem alsan bunun sana maliyeti 13.800TL + kargo olur.

Bir akıllı sensin : ), yurt dışından özellikle elektronik ürünleri TR'den daha ucuza getiremezsin. Nereden aldığın mühim değil. Çin'den %20 diğer ülkelerden +%18 gümrük kesiliyor + %18 ithalat KDV'si +%2 TRT bandrolü + kargo ücreti.

10.000TL sistem alsan bunun sana maliyeti 13.800TL + kargo olur.
Ki gemiyle getirirler büyük ihtimalle kargoyu o da en az 300-400 tl.

Yeni konular

Geri
Yukarı