Yurt dışından alınan telefonun kullanım süresi uzatılabilir mi?

Efe 2

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sizlere sorum şu, ben arkadaşa yurt dışından telefon getirmek istiyorum ve size bazı sorularım var.
İlk sorum şu, telefonu kullanmak için toplam 4+4'ten 8 ay kullanım hakkım varmış sanırım ve her yıl yenileniyormuş.

Diyelim ki ben bu telefonu ocakta kullanmaya başladım, Ağustos ayında 8 ay doldu ve kapandı, ben o telefondaki hattımı çıkarıp başka bir telefonda kullanabilir miyim ve kapanan telefonu hat takmadan Wi-Fi ile WhatsApp kullanabilir miyim? Bu 8 ayı uzatmanın yolları var mıdır, teşekkür ederim.

Diğer sorum şu, ben buna pek ihtimal vermiyorum ama bazı yerlerde telefonların ülkeden ülkeye değişiklik gösterdiği yazıyordu. İşte kimi yerde diyor ki dubai telefonlarının kamerası daha güzel falan, hangi yerden alınan telefonda Face ID yok falan fistan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun kapanmasi ile kasit GSM kullanamiyorsun. Yani dedigin gibi wifi baglantisi yapabilirsin ve diger her turlu isi yapabilirsin. Telefondan cikan GSM hattini baska makineye takip kullanmayada devam edebilirsin.
Daha once kamera kalitesi ile ilgili birsey duymadim fakat bazi donanim ozellikleri bolgesel olarak degisebiliyor dogru. Mesela Samsung uzun yillar belli bolgelerde kendi cip lerini kullandi bazi bolgelerde snapdragon kullandi. Veya bazi ulkelerde cift sim takabiliyorken bazi yerlerde tek sim. Alacagin modeli internetten arastirarak donanimsal fark olup olmadigini ogrenebilirsin.

Merhaba arkadaşlar, sizlere sorum şu, ben arkadaşa yurt dışından telefon getirmek istiyorum ve size bazı sorularım var.
İlk sorum şu, telefonu kullanmak için toplam 4+4'ten 8 ay kullanım hakkım varmış sanırım ve her yıl yenileniyormuş.

Diyelim ki ben bu telefonu ocakta kullanmaya başladım, Ağustos ayında 8 ay doldu ve kapandı, ben o telefondaki hattımı çıkarıp başka bir telefonda kullanabilir miyim ve kapanan telefonu hat takmadan Wi-Fi ile WhatsApp kullanabilir miyim? Bu 8 ayı uzatmanın yolları var mıdır, teşekkür ederim.

Diğer sorum şu, ben buna pek ihtimal vermiyorum ama bazı yerlerde telefonların ülkeden ülkeye değişiklik gösterdiği yazıyordu. İşte kimi yerde diyor ki dubai telefonlarının kamerası daha güzel falan, hangi yerden alınan telefonda Face ID yok falan fistan.
Hocam yurtdışından Türkiye’ye giren cihazların 4 ay süresi oluyor 4+4 nedir bilgim yok fakat 4 ay dolunca yurtdışına gidip geldiğin zaman cihazla süre yine uzuyor diye biliyorum 4+4 dediğiniz bu ise 4 ay bitmek üzereyken gir çık yapmanız gerekir. Süresi dolan telefonda sadece hat aktifleşmiyor onun dışında başka cihazlara Wi-Fi ile bağlanarak whatsapp Instagram internet gerektiren her şeyi yapabilirsin sadece hat takıp konuşamazsın.

Diğer sorunuza gelecek olursak evet öyle bir ihtimal var fakat kamerası daha iyi gibi birşeyi hiç duymadım. Dubai cihazlarında facetime çalışmıyor, Japonya’dan gelen cihazlarda telefonunuz sessizde bile olsa kamerası ile fotoğraf çektiğinizde kamera sesini hiç bir şekilde kapatmıyorsunuz Japonya’nın yasaları gereği. Onun dışında Amerika cihazlarının versiyonu avrupaya göre farklıydı hala öyle mi bilmiyorum o da lte tam destekleme ile ilgiliydi ama belki o olayları yazılım güncellemeleriyle çözmüşlerdir çok da önemli bir sorun değil.

Geri
Yukarı