Yurt dışından alınan üründe gümrük vergisi var mı?

Madiorn

Picopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bazaar of magic adlı siteden magic the gathering starter kit paketi almayı düşünüyordum ancak bu fiyatlara gümrük vergisi de eklenecek mi anlayamadım. 50 euro üstüne taşıma ücretsiz oluyor ama gümrük vergisi dahil mi nasıl anlayacağım?

siteye bağlı site yurtdışı alışverişler için kurulduysa muhtemelen gümrük vergisini ürünün fiyatına eklenmiştir ama site bir ülke için ise mesela ebay.de gibi siteler bir ülke için olduğu için oradan bir şey alırsan gümrük vergisi ödersin bildiğim kadarıyla yani kısaca siteye bağlı ama en kötü avrupadan alınan şeylere galiba 150 euro aşşası ürünlerde 18% gümrük vergisi olur onu ödemeniz gerekir

Direkt siteye sormak en mantıklısı o zaman. Teşekkür ederim.

siteye bağlı site yurtdışı alışverişler için kurulduysa muhtemelen gümrük vergisini ürünün fiyatına eklenmiştir ama site bir ülke için ise mesela ebay.de gibi siteler bir ülke için olduğu için oradan bir şey alırsan gümrük vergisi ödersin bildiğim kadarıyla yani kısaca siteye bağlı ama en kötü avrupadan alınan şeylere galiba 150 euro aşşası ürünlerde 18% gümrük vergisi olur onu ödemeniz gerekir
Destekleriyle görüştüğümde böyle geri dönüş yaptı. Sanırım ek vergi çıkmıyor o zaman.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,9 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Direkt siteye sormak en mantıklısı o zaman. Teşekkür ederim.

Destekleriyle görüştüğümde böyle geri dönüş yaptı. Sanırım ek vergi çıkmıyor o zaman.
evet çıkmıyor babamlar gümrükte çalıştığı için ona da sordum onayladı 👍

tekrardan teşekkürler 👍
Ürünü sepete eklerken, sepette, ödeme ekranında dikkat et. Eğer gümrük vergisini kapıda ödemiyorsan muhtemelen bu 3 ekranın birinde gösteriyordur. Amazon, aliexpress öyle yapıyor. Geçenlerde birisi bu konuda sıkıntı yaşamıştı. Amazon dan alırken, amazon gümrük vergisini eklememiş, maalesef iptalde edemediği için mağduriyet yaşamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı