Yurt dışından alışveriş yapılır mı?

Ben KKTC'de yaşıyorum ve Türkiye'den bir ürün sipariş ettiğimde (HepsiBurada üzerinden) Teslimat yapılacağı tarih şuan kasım ayı ise ocak ayı diyor 1 ay sonra gelecek diyor anlayamıyorum biri bir şey anlatsın.

Ben KKTC'de yaşıyorum ve Türkiye'den bir ürün sipariş ettiğimde (HepsiBurada üzerinden) Teslimat yapılacağı tarih şuan kasım ayı ise ocak ayı diyor 1 ay sonra gelecek diyor anlayamıyorum biri bir şey anlatsın.
Kıbrıs'ta Hepsiburada üzerinden ürün alan insan sayısı çok olmadığı için olabilir, Newegg ve Amazon'a bakabilirsin.

144 hz 1ms monitör (AOC, samsung ya da Acer)
gtx1660 ya da rx590 nitro ekran kartı
Ürünler Amazon da var ama gümrük ve teslimat koyuyor bayağı. Atıyorum monitör 199 Euro masraflar 150Euro gibi.
bunları aliexpress den almanızı tavsiye etmem ikinci el veya hatalı ürün çıkarsa sorun yaşayabilirsiniz
bunları aliexpress den almanızı tavsiye etmem ikinci el veya hatalı ürün çıkarsa sorun yaşayabilirsiniz
amazon avrupa satış siteleri veya ebay nasıl bilmiyorum çinli siteden alacaksanızda ille bangood olabilir

Amazon'dan yani yurtdışından monitör ve kasa alınmaz büyük oldukları için saçma sapan kargo masrafı çıkıyor vergi değil. Ama diğer baktığın ürünler TR fiyatlarından her türlü ucuz emin olabilirsin. Tabi global garantisi olan ürünleri tercih etmeni tavsiye ederim.

8tl gümrüğe sunma ve faturanın %40ı kadar vergi alıyorlar.
elektronikte %18 değilmi vergi benden gümrge sunus 5 tl 0.70 damga %18 de üründen vergi almışlardı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı