Yurt dışından Başkasına iPhone Getirtmek

Hala ısrar ediyor olmanız üzücü, buyurun BTK'nın kayıt şartları. Şartlar

e-Devlet'im açık değil ekran görüntüsü atar mısınız?
Ablam bu senenin başlarında yurt dışından iPhone 14 getirtmişti. Ama son 5 yılda yurt dışına çıkmadığı için telefon kayıt ettirmek için Batum'a gitti.

Buyrun

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-16 232027.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-16 232027.png
    126,6 KB · Görüntüleme: 11

Okuduğunuzu anlamıyorsanız açıklayayım "kayıt işlerini yurda giriş tarihinizden itibaren 365 gün içinde gerçekleştirebilirsiniz" cümlesinde zaten yurt dışına çıktığınız varsayılıyor. Yani yurt dışına çıkmadan yurt dışından gelen telefonu üzerinize kayıt ettiremezsiniz.

@Lokimp4 hocam bu konuyla ilgili herhangi bir deneyiminiz var mı çünkü yoksa bilmeden bu kadar ısrar etmeniz çok komik.

Okuduğunuzu anlamıyorsanız açıklayayım "kayıt işlerini yurda giriş tarihinizden itibaren 365 gün içinde gerçekleştirebilirsiniz" cümlesinde zaten yurt dışına çıktığınız varsayılıyor. Yani yurt dışına çıkmadan yurt dışından gelen telefonu üzerinize kayıt ettiremezsiniz.

@Lokimp4 hocam bu konuyla ilgili herhangi bir deneyiminiz var mı çünkü yoksa bilmeden bu kadar ısrar etmeniz çok komik.

Dostum kafan falan mı güzel zaten senden önce yazdıklarıma bakarsan hep bunları yazdım. Sen ortaya alakasız 5 yıl diye bir şey attın? Evet var Gürcistan'a giriş çıkış yapıp kayıt yaptırdım?

Geri
Yukarı