Yurt dışından Başkasına iPhone Getirtmek

Örnek vermek gerekirse ben çocuğuma hediye alıcam diyelim bu durumda 14 yaşımdaki çocuğuma pasaport mu çıkarmam lazım veya yurtdışına mı çıkması lazım . Bana bu kural biraz saçma geldi .
Çocuğunun adına kaydedemezsin. Bu kadar basit. Kendi adına kaydet, kendi adına SIM çıkar, çocuğuna ver. Pasaporta da gerek yok. Kimlikle Gürcistan ‘a falan gidip kimlik üstüne de kaydedebilirsin. Önemli olan ülkeye giriş yapmış olman.

Yurt dışı fiyatlarında en ucuz ülke Amerika. Cihazın IMEI kaydı olabilmesi için yurda giriş yapan kişinin pasaportuna kayıt edilir. Ve sadece o kişinin üzerine olan hatlarda çalışır. 3 sene sonra biter ve bütün hatlarda çalışır. Eğer alacak 1 yakının daha varsa aynı pasaport üzerine 2 kayıtla 10kya getirebilirsiniz kayıt ücretini. (aynı model olması gerekiyor)
Hocam ben şöyle bir şey duydum bilginiz var mı bilmiyorum. Hat eğer mesela babamızın üzerineyse biz yine de kullanabiliyormuşuz sonuçta o getiriyor ve hat onun üzerine kayıtlı. Doğru mudur sizce?

Hocam ben şöyle bir şey duydum bilginiz var mı bilmiyorum. Hat eğer mesela babamızın üzerineyse biz yine de kullanabiliyormuşuz sonuçta o getiriyor ve hat onun üzerine kayıtlı. Doğru mudur sizce?

Hayır sadece pasaportuna veya giriş belgesine kayıt yapılan kişinin hatlarında çalışır. Örneğin babam aldı kayıt ettirdi benim hattım babamın üzerine. Benimkinde çalışabilir.

Bir kişi yanında en fazla 2 tane sıfır ürün getirebilir. Telefonu üzerinize kaydetmek için son 5 yılda yurt dışına çıkmış olmanız ve kullanacağınız SIM kartınızın üzerinize kayıtlı olması lazım.

Bir kişi yanında en fazla 2 tane sıfır ürün getirebilir. Telefonu üzerinize kaydetmek için son 5 yılda yurt dışına çıkmış olmanız ve kullanacağınız SIM kartınızın üzerinize kayıtlı olması lazım.

Dostum bilmiyorsan insanlara yanlış bilgi verme. Son 5 yılda çıkmış olmak diye bir kural yok.

Dostum bilmiyorsan insanlara yanlış bilgi verme. Son 5 yılda çıkmış olmak diye bir kural yok.

Evet son 5 yılda pasaportunda başka ülkenin mührü olmalı. Babam, ablam, amcam ve tanıdık birçok kişi aldı gayet iyi biliyorum. Bu işle uğraşan tanıdıklar var. Bilmiyorsanız siz yazmayın bence.

Evet son 5 yılda pasaportunda başka ülkenin mührü olmalı. Babam, ablam, amcam ve tanıdık birçok kişi aldı gayet iyi biliyorum. Bu işle uğraşan tanıdıklar var. Bilmiyorsanız siz yazmayın bence.

Hala ısrar ediyor olmanız üzücü, buyurun BTK'nın kayıt şartları. Şartlar

Yeni konular

Geri
Yukarı