Yurt dışından bilgisayar bileşenlerini ucuza toplamak

Siz cidden VRAM'in o kadar etki edeceğini, 1 senede kartı çöp edeceğini mi zannediyorsunuz? Alınacak kart zaten 5500XT, şu forumda 2 bin küsur mesajı boşa yazmışsınız, biraz bir şeyler kapın.

Ne demek istediğimi anlamdınız. F/P'a bakarım ben. 40 yaşına geldim, çocukluğumda beri bilgisayar ile uğraşırım. Diyorum ki; 4 GB fark için 1200 TL gibi bir rakam verilmez. Aradaki fark 300-350 TL olur, o zaman tabii ki 8 Gb derim. Ben de biliyorum oyunların durumunu ve ihtiyaçlarını. Bizim ülkemiz için ve şu ortam için ideal olanını yazıyorum. Paramızın bir değeri yok. Piyasada kart yok. Gönül isterki 3060 Tİ öner veya al ama bu devirde zor işte.
Yok hocam ben zaten işim gereği mecbur en az 8 GB almam gerekiyor oyun 2.plandaydı zaten benim için.
Siz cidden VRAM'in o kadar etki edeceğini, 1 senede kartı çöp edeceğini mi zannediyorsunuz? Alınacak kart zaten 5500XT, şu forumda 2 bin küsur mesajı boşa yazmışsınız, biraz bir şeyler kapın.

Hocam vallahi konu maksadından saptı. Ben marta kadar ne yapsam mantıklı olur diye sordum sadece almam gereken minimum VRAM 8 GB. Lütfen tartışmayınız birbirinizle.
Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim bu arada bir şeyler katıyor tabii ki de.
Tabii en mantıklısı 4GB alıp. Bir sene sonra yeni ekran kartı peşinde koşmak daha mantıklı. 😀
Min 8 GB alacaktım zaten o konuda sorun yok teşekkür ederim bu arada:)

Siz bence biraz araştırın öğrenin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi aklı evvelliğinizle FPS’ye bakıp fikir yürütürsünüz. Bir izleyin isterseniz. Karşılaştırılan oyunlarda kullandığı RAM miktarına bakın 4GB full kapasite kullanıyor. 8GB versiyonunda ne kadarını kullanıyor bir bakın. Bir sene sonra ne olacak sanıyorsunuz. 2017 senesinde değiliz arasında azıcık fiyat farkı olsun. Bir daha da o fiyatlara bulamayacak. 3500₺ gayet makul. Araya girip ezber okumak kolay. Gülünç olmanın anlamı yok. Süper bir performans verecek sanki çok uzun yıllar götürecekmiş gibi ahkam kesmenize gerek yok. 8GB versiyonun daha makul olduğu ortada.
Okumanız yoksa size bir şey diyemem. Kart çöp olacak demedim. Dediğim bir cümlem de yok. Okuduğunuzu anlamıyorsanız. Cevap yetiştirmeyin lütfen. Bir senede upgrade isteği doğurur dedim. Çöp olacak demedim. Canınız sıkılmış herhalde pandemide araya girecek yer arıyorsunuz.

Evet o fiyat farkına cidden ideal, o saçma kanala da inanmaya devam edin orası zira baya AMD övüyor da, 5500XT her oyunu ultra ayarlarda açabilecek çok güçlü bir kart değil zaten, o fiyat farkına değmez, 4GB VRAM miktarı evet yeterli değil, fakat sırf VRAM farkına o fiyatı vermektense ben almam. Sanki arkadaş 2K-4K çözünürlükte tüm ayarları ultrada açacak, neyse bütçesi varsa alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı