Yurt dışından bilgisayar toplamak

Makaleler
7
Yer
Beyaz Saray, Washington, DC
Arkadaşlar merhaba. Yeni bilgisayar toplayacağım, ancak Türkiye'de fiyatlar çok pahalı ne yazık ki.

Ben de yurt dışından almaya karar verdim. Gerekirse 4 ay bekleyeceğim. Sizlere sorum şu ;
Yurt dışından alırsam daha ucuza gelir mi?

İstediğim sistem ;

GTX 1650S
Ryzen 5 1600
16GB 3200MHz RAM
248GB SSD
500GB HDD

Ve ya

RX580
Ryzen 3 3300G
16GB 3000MHz RAM
248GB SSD
500GB HDD

Önerileriniz ne olur ve eğer yurt dışından daha ucuza geliyor ise link bırakabilir misiniz? Çok teşekkür ederim :)

Arkadaşlar merhaba. Yeni bilgisayar toplayacağım, ancak Türkiye'de fiyatlar çok pahalı ne yazık ki.

Ben de yurt dışından almaya karar verdim. Gerekirse 4 ay bekleyeceğim. Sizlere sorum şu ;
Yurt dışından alırsam daha ucuza gelir mi?

İstediğim sistem ;

GTX 1650S
Ryzen 5 1600
16GB 3200MHz RAM
248GB SSD
500GB HDD

Ve ya

RX580
Ryzen 3 3300G
16GB 3000MHz RAM
248GB SSD
500GB HDD

Önerileriniz ne olur ve eğer yurt dışından daha ucuza geliyor ise link bırakabilir misiniz? Çok teşekkür ederim :)
Ryzen 3 3300G ilk defa duyuyorum. 😁😉

Yurtdışından almak çok mantıklı olmaz bence hem kur zaten yüksek olduğu için fiyat çok fark etmeyecek sadece KDV olmayacak onun yerine de gümrük vergisi bilmem ne vergisi çıkar yine aynı fiyata denk gelir muhtelemelen(daha pahalıya bile gelebilir aynı fiyat olması en iyimser ihtimal) ama ürünlerden biri arızalanırsa bir de ürünü yurtdışına göndermekle uğraşacaksın bir de 4 ay içinde dolar yükselebilir(bence kesin yükselir) tavsiyem şu an ülkemizden almanız.

İşlemci, RAM vs. Çin'den alınabilir, veya yurtdışında bir akrabanız falan varsa ondan getirtmesini isteyebilirsiniz.
Onun haricindeki parçaları akraba kargosuyla getirmeyecekseniz yurt dışından almanızı önermiyorum. :)

Ryzen 3 3300G ilk defa duyuyorum. 😁😉
Hocam tam hatırlayamadım 3300G ve ya 3200G ydi :D
1. sistem. Kutulara vergi gelirse yine aynı fiyata gelir ülkedeki ile.
Anladım hocam teşekkürler
Eğer Ryzen 3 3300X'den bahsediyorsan 2. Sistem oyun performansı olarak daha iyi ama vergilerle aynı fiyata geleceği için Türkiye'den almanı öneririm.
Anladım hocam çok teşekkürler
Sen vergisiz mi gelecek sanıyorsun? Hayır yanıldın, gümrük memuru insafsız çıkarsa ocağına incir ağacı diker yeminle. Türkiye'den al, hem garanti işleri de kolay olur.
Yo hocam vergiyi biliyorum, ben yine de ucuz olur belki diye düşündüm.
Yurtdışından almak çok mantıklı olmaz bence hem kur zaten yüksek olduğu için fiyat çok fark etmeyecek sadece KDV olmayacak onun yerine de gümrük vergisi bilmem ne vergisi çıkar yine aynı fiyata denk gelir muhtelemelen(daha pahalıya bile gelebilir aynı fiyat olması en iyimser ihtimal) ama ürünlerden biri arızalanırsa bir de ürünü yurtdışına göndermekle uğraşacaksın bir de 4 ay içinde dolar yükselebilir(bence kesin yükselir) tavsiyem şu an ülkemizden almanız.
Anladım hocam çok teşekkürler
1.sistem tokatlar ve yurt dışından zor olur bence.
Çok teşekkürler hocam.
İşlemci, RAM vs. Çin'den alınabilir, veya yurtdışında bir akrabanız falan varsa ondan getirtmesini isteyebilirsiniz.
Onun haricindeki parçaları akraba kargosuyla getirmeyecekseniz yurt dışından almanızı önermiyorum. :)
Anladım hocam çok saolun.

Yapacak bir şey kalmadı, Türkiye'den alacağım arkadaşlar. Yardımlarınız için hepinize çok teşekkürler.

Geri
Yukarı