Yurt dışından birden fazla telefon getirmek

Herkese merhaba, Amerika'dan iki telefon almayı düşünüyorum biri eski telefonum biri yeni olmak üzere 2'sini cebime koysam 1 kapalı kutuyu da valize koysam sizce sorun olur mu? Gümrükte cebimdeki iki taneyi sorarlar mı? Sorarlarsa ikisini de kullanıyorum demeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Nasıl alacaksanız benim bildiğim size ait telefon numarası ve o aldığınız ülkeye çıkıp geri dönüp pasaportunuza işletmeniz gerekiyor hadi diyelim sizin var da anneniz için nasıl yapacaksınız?

Merhaba,
Daha fazla bile getirebilirsiniz ancak burada kayıt ettirme durumlarını nasıl yapacaksınız?
Kayıt esnasında SIM kart- T.C. Uyumu var artık. O kısma dikkat edin.

Öncelikle yanıt için teşekkürler dikkat edeceğim.

Nasıl alacaksanız benim bildiğim size ait telefon numarası ve o aldığınız ülkeye çıkıp geri dönüp pasaportunuza işletmeniz gerekiyor hadi diyelim sizin var da anneniz için nasıl yapacaksınız?

Son 1 sene içerisinde yurt dışına çıkmış herhangi birinin pasaportuna işletebiliyorsunuz tek şart pasaporta işlettiğiniz telefonun SIM kart sahibi de aynı olmalı. Gümrükte sorun çıkmasın da gerisi kolay 😂

@Cavidov @WickedMonarch
Akrabam 3 gün sonra Almanya'dan kutusuz ve cihaz calısır halde bir telefon getirecek. Kendi telefonuda var sorarlarsa iş telefonum diyecek. Kutusu yok calısır halde acık halde cihaz. Kayıt falan yaptırılmayacak zaten dırek getırecek. Cebınde getırmesı mi mantıklı olur. Yoksa el bagajına mı koymalı sizce. Teşekkürler.

Geri
Yukarı