Yurt dışından direksiyon seti getirirken vergi olur mu?

E diyelim evim yurt dışında, Türkiye'ye ailemin yanına gittim geri geldim. Ailemden biri vefat etti ve işlerimi Türkiye'de de devam etmek için laptop'umu getirdim. Vergiye tabi oluyor mu bu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni yasa ile birlikte 430 euro değerini aşıyorsa satış fiyatı gümrükte sağlam vergi ödersiniz eğer vergiden kaçmaya çalışırsanız ve yakalanırsanız 6ay kadar hapis cezası ve kaçakçılıktan işlem uygulanır.
430 euroyu geçmiyordur direksiyon seti. Yine bir şeyler oluyormuş, ben sustum. Bilgilendirme için teşekkürler.

@Rustin Cohle Hocam mesela teyzem Almanya'da yaşıyor. Diyelim gelirken PS5 getirecek bana, bu durumda ne olacak?

430 euroyu geçmiyordur direksiyon seti. Yine bir şeyler oluyormuş, ben sustum. Bilgilendirme için teşekkürler.

@Rustin Cohle hocam mesela teyzem Almanya'da yaşıyor. Diyelim gelirken PS5 getirecek bana, bu durumda ne olacak?

Vergisini verecek kutusunda ve faturası varsa yoksa açıp kutu fatura orada bırakır yanında direkt olarak cihazı getirirse bilemem değerine bağlı kişisel eşya için vergi diye diretmezler zannetmiyorum.

Vergisini verecek kutusunda ve faturası varsa yoksa açıp kutu fatura orada bırakır yanında direkt olarak cihazı getirirse bilemem değerine bağlı kişisel eşya için vergi diye diretmezler zannetmiyorum.
Kastettiğim ikinci el önceden kullanılmış hali idi. Teşekkürler.

Arkadaşlar bir sorum daha olacak ben fransadan değilim babam fransada fiyatlara bakmak için İnternete media market. Fr yazdım ama çıkan siteler media markt.ch/fr ve media markt.be/fr şeklinde .Ch İsviçre in uzantısı. . Be Belçikanın uzantısı hangi siteyi kullanmalıyım sitelerin linkini aşağıya koyuyorum
. Be

. Ch

Hocam bende aynı şekilde Amerika'dan tanıdığım yanında PS5 getirecek kutusuz bir kılıfa sarıp kendi cihazı gibi sorun yaşar mıyım ya da geri dönerken o sorun yaşar mı?

Geri
Yukarı