Yurt dışından dönüşte getirilecek ürünün vergisi var mıdır?

Keduket

Decipat
Makaleler
1
Merhaba Amazon.FR üzerinden GTX1660 süper ekran kartını alacağım. Bana toplam 277 Euro'ya denk geliyor. Bu da Türkiye'den yaklaşık 200-300 TL düşük fiyata geliyor. Amazon.FR ye e-posta attım kaç yıl garanti veriyorsunuz diye bu ürüne 2 yıl garanti verdiklerini söylediler. Peki ben yani arkadaşım kendisi Fransa'dan getirirken gümrük vergisi öder mi? Peki ödemezse garantiye yollayıp tekrar gelirken gümrük vergisi öder mi? Sorum bu.

Vallahi bu forumda çok kafam karıştı. Daha geçen açtığım bir konuda bir arkadaş barkodla tanıtıp gümrük vergisi ödeneceğini söyledi. Siz de ödemeyeceğini söylüyorsunuz gerçek kafam karıştı.
Avrupa'dan gelen kişiler genellikle vergi ödemiyor. Eğer paket büyük değilse sırf çantasına koyup rahatlıkla getirebiliyor.

Eski telefonunu bilgisayarını kargo ile yolla türkiyeye, faturalarını da içine koy. GElirken +1 er daha getir bunlardan. İkinci ürünlerden vergi alıyorlar

2 yıl garanti uluslararası olmayabilir, iyi kontrol et. Özellikle sor uluslararası mı diye. Asus veriyor bildiğim kadarıyla
Evet uluslararası imiş.
Eski telefonunu bilgisayarını kargo ile yolla türkiyeye, faturalarını da içine koy. GElirken +1 er daha getir bunlardan. İkinci ürünlerden vergi alıyorlar
Yani ben tek ürün için vergi ödemem değil mi?
Bildiğim kadarıyla yanında getirdiği ürüne vergi vermez. Yurtdışından ürün sana gönderiliyorsa vergi verirsin.
Arkadaşım getirecek. Teşekkürler.

Tek ürüne ödemezsin hayır, yakalanmazsan birden fazlaya da ödemezsin ama risk. İstanbulda gümrükten geçer geçmez postaya ver havalanından hiç riske etme öyle bir şey varsa. İç hat uuşu yapacaksan

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı