Yurt dışından ekran kartı alınır mı?

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Arkadaşlar yakında bir sistem toplayacağım ve ne kadar ucuz parça bulursam o kadar iyi. Bütçem kısıtlı olduğundan Aliexpress gibi yerlere bir bakayım dedim. R9 380 gibi kartlar gümrük vergisiz 450, RX 570 gibi kartlar da vergisiz haliyle 500 600 lira arası fiyatlara satılıyor. Buna gümrük vergisi dahil olsa dahi Türkiye'de bulunan fiyatların çok altına geliyor. Yurt dışından kart sipariş etsem sizce sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu riske girmeye değer mi? Şahsen girmem. Ürünün durumu(ne kadar gerçekçi), garantinin olmaması, kargo sırasında oluşabilecekler derken imkanımı bu iş için harcamazdım. Biraz daha birikim yapıp TR garantili bir kart almak çok daha makul gözükmekte.

Bu riske girmeye değer mi? Şahsen girmem. Ürünün durumu(ne kadar gerçekçi), garantinin olmaması, kargo sırasında oluşabilecekler derken imkanımı bu iş için harcamazdım. Biraz daha birikim yapıp TR garantili bir kart almak çok daha makul gözükmekte.
Aynen aynı şekilde ürün geldiğinde bozuk çıkarsa elde patlama riski var 500 TL de olsa yazık olur o paraya

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı