Yurt dışından ekran kartı getirmek

Bugra1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yakın zamanda yurt dışına çıkacağım. Çoğu yerde birer ikişer stok var ama birkaç ülkeye gideceğim için uygun fiyattan 5-6 tane ekran kartı alıp burada satmayı düşünüyorum. Avrupa'dan geleceğim. Dönüş uçağım Sabiha Gökçen'e gümrükten geçirmemde problem olur mu? Bir limit var mı? Ya da gümrük vergisini ödeyerek geçirebilir miyim?

Stok sıkıntısı tüm dünyayı sarmış durumda. Alacağınız kartları çok da uygun fiyatlar almayı beklemeyin.

Ben sizin yerinizde olsam, PS 5 alır ve onu satardım.

Limit konusuna gelince, sanırım 2 ya da 3'den fazla getiremezsiniz. Getirirseniz de hepsinin vergisini ödemek mecburiyetinde kalabilirsiniz.

Böyle bir limit varsa bu limiti nerden öğrenebilirim? Vergisini ödemek istediğimde neye göre ödüyorum peki? Gümrük vergisinin %18 ya da %20 olması lazım. Ödemeyi göze aldım diyelim faturayı gösterip %20 sini mi veriyorum?

Stok sıkıntısı tüm dünyayı sarmış durumda. Alacağınız kartları çok da uygun fiyatlar almayı beklemeyin.

Ben sizin yerinizde olsam, PS 5 alır ve onu satardım.

Limit konusuna gelince, sanırım 2 ya da 3'den fazla getiremezsiniz. Getirirseniz de hepsinin vergisini ödemek mecburiyetinde kalabilirsiniz.
Evet ps5 de mantıklı aslında ama ekran kartını kendimede almayı düşünüyorum
5-6 tane ekran kartına izin vermezler vergisini ödetirler. İlla 5-6 tane alacaksan %18 vergisi var diye biliyorum.

Vergiyi ödersem sorunsuz geçebiliyor muyum peki? Alıpda gümrükte bırakmak zorunda kalmayım sonra :D

Evet PS5 de mantıklı aslında ama ekran kartını kendimede almayı düşünüyorum

Vergiyi ödersem sorunsuz geçebiliyor muyum peki? Alıpda gümrükte bırakmak zorunda kalmayım sonra :D

Ben yerinizde olsam hem PS5 hem ekran kartı getiririm. Hem ikisinden de 1 tane getirirseniz sıkıntı çıkmayacağı kesin ama fazlasıni araştırmak gerek.

Geri
Yukarı