Yurt dışından gelen iş teklifini nasıl değerlendirmeli?

Sana, senin gelişmen için yatırım yaptı. Ömrün boyunca ona çalışman için değil. Yine de 1 sene kadar çalışmanı tavsiye ederim, adama ayıp olmasın.
Evet benim de aklımdan bu geçiyor ama yine de buraya da bir yazayım istedim çok ayıp olacak doğru

Hocam İsveç çok huzurlu ve güzel bir yer tavsiyem değerlendirin ve şunu unutmayın kariyer duygusallık, ayıp diye bir şey olmaz.
İsveç'te mi yaşıyorsunuz?
Babam diyor eğer imkanım olsaydı İsveç'e yerleşirdim çünkü çok güzel ve huzurlu bir yer diyor.
Babanız İsveç'te mi yaşıyor?
Hocam zaten maaşta 1K dolar olamaz örnek vermiş orada hayat şartları daha uygun.
Hayat şartları sadece para mı? Tavsiye isteyen arkadaşın ailesini, eğitimini, sosyal davranışlarını, kültürel yapısını biliyor musunuz? İsveç'e uygunluğuna nasıl karar verdiniz?
Orduyla olan alakasını anlamadım. Barıştan bahsediyorsan Kanada'nın ordusu var da ne oluyor. Savaşa girdikleri mi var?
Bu tartışmanın arkadaşın iş hayatıyla ne alakası var? Bu konular neden hep alakasız yorumlarla dağılıyor?

Hocam zaten maaşta 1K dolar olamaz örnek vermiş orada hayat şartları daha uygun.

İsveç'te ortalama maaş 3000 dolar civarında.
1TL = 1.15 İsveç Kron'u falan, ve evet İsveç çok iyi bir refaha sahiptir. Lakin başlarda zorlayabilir.
Şahsen ekonomiden ziyade insanlık adına gidilir daha çok. Medeniyet var. Yere balgam atan yok. Hayat var.

İsveç'te ortalama maaş 3000 dolar civarında.
1TL = 1.15 İsveç Kron'u falan, ve evet İsveç çok iyi bir refaha sahiptir. Lakin başlarda zorlayabilir.
Şahsen ekonomiden ziyade insanlık adına gidilir daha çok. Medeniyet var. Yere balgam atan yok. Hayat var.

Farklı şehirde bile başlarda zorlar önemli olan o riski alıp denemek ve kesinlikle katılıyorum medeniyeti için bile gidilir.

Hocam sizi İsveç'e çağırıyorlarsa vardır bir bildikleri. Bence gidin kaçırmayın. İş hayatı düşünmeye, beklemeye falan gelmez. Ayrıca yarın bir gün patronunuz kendi çıkarları için sizi kovacağı zaman gözünüzün yaşına bakmaz. Hayat çok acımasız.

Herkese iyi akşamlar. Anlatmak istediğim durumum şu ki kısa süre önce kurumsal bir şirkette işe başladım ve şu an çalıştığım şirket bana yatırım yapmaya başladı. Yöneticimiz yeni bir alanda benim gelişimim için bazı kurslar ayarlıyor. Yöneticimiz bu girişimde bulunurken ben de çok istekliydim aslında ancak şu an bana İsveç'ten güzel bir teklif geldi ve ne yapacağımı çok da bilemiyorum. Yöneticimizin getirdiği bu eğitimleri alıp başka bir yerde işe başlıyor gibi olacağım. Tavsiye ve önerilerinize açığım.

Ne işle uğraşıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı