Yurt dışından gelen Ryzen işlemciler alınır mı?

Makaleler
42
1 haftadır Ryzen 5600X arayışındayım ama sıfır fiyatları 3000 TL seviyesinde gezdiği için bana makul gelmiyor. Çeşitli sitelerde AliExpress'ten alınma 5600X ilanları görüyorum 2200-2400 TL arasında değişen. Kimileri test et al diyor malum işlemci stabil çalışıyorsa kendi kendine bozulma olasılığı da bayağı düşük. Global garanti işler mi işlemez mi orası sakat, garantisiz gibi düşünmek lazım. Bu işlemcinin indirime gireceği de yok gibi. Sizce bunlar alınır mı veya daha önce alan oldu mu?

Aliexpress üzerinde satılan işlemcilerin çoğu Engineering Sample olmadığı sürece orijinal, zamanında eski bilgisayarım için i5-2500 almıştım, üzerinde ne bir fiziksel zarar vardı ne de başka bir teknik problemi. Kargo + gümrük fiyatlarıyla Türkiye içi sıfır fiyatlardan daha uyguna geliyorsa bir noktada tercih edilebilir ama tabii aradaki fark değmeyecek kadar azsa yurtdışı ile hiç uğraşmazdım.

Aliexpress üzerinde satılan işlemcilerin çoğu Engineering Sample olmadığı sürece orijinal, zamanında eski bilgisayarım için i5-2500 almıştım, üzerinde ne bir fiziksel zarar vardı ne de başka bir teknik problemi. Kargo + gümrük fiyatlarıyla Türkiye içi sıfır fiyatlardan daha uyguna geliyorsa bir noktada tercih edilebilir ama tabii aradaki fark değmeyecek kadar azsa yurtdışı ile hiç uğraşmazdım.

Mağazadakiler 2400-2500 TL seviyesine düşse direkt alacağım ama 3000 altını görmüyor bu sıralar. Sahibinden vb. satıyorlar tray olan var kutulu var nereden baksan 500-700 TL oynuyor bu haliyle.

Geri
Yukarı