Yurt dışından gelen teknolojik ürünlere vergi kesilir mi?

ElonMusk

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yurt dışından bir adet MacBook ve bir adet konsol almayı planlıyorum. fakat ne durumlarda vergi kesiliyor, vergi vermeden ürünü getirebilir miyim?

Vergi vermeden ürünü getirtemezsin, belki arkadaşın varsa yurtdışında benim kişisel laptopum diyerek getirtebilir ama ne kadar işler bu bilmiyorum.

Kargo aracılığıyla filan gelecekse ne alırsanız alın vergi kesilir. En basitinden gümrüğe sunma ücreti 8 TL, mühür ücreti de o civarlarda. Minimum 16 TL vergi çıkıyor boş paket yollanmış bile olsa.

Bu üstteki siteye bakabilirsin üç aşağı beş yukarı bir şeyler kafanda canlansın diye.

Arkadaşlar yurt dışından bir adet MacBook ve bir adet konsol almayı planlıyorum. Fakat ne durumlarda vergi kesiliyor, vergi vermeden ürünü getirebilir miyim?

Gümrük girişinde kesilen vergi ile Türkiye'deki fiyatına geliyor. Bence yurt dışında bir arkadaş veya akraban varsa onlara söylemen ve onların sana getirmesi olur.

Vergi vermeden ürünü getirtemezsin, belki arkadaşın varsa yurtdışında benim kişisel laptopum diyerek getirtebilir
Giriş yapılan ülke Türkiye ise elbette bir bedeli olması lazım.
Kargo aracılığıyla filan gelecekse ne alırsanız alın vergi kesilir.
Gümrük girişinde kesilen vergi ile Türkiye'de ki fiyatına geliyor.
Arkadaşlar sanırım yanlış anlaşıldı ürünü kargo aracılığı ile değil kendim getireceğim, el bagajında

Arkadaşlar sanırım yanlış anlaşıldı ürünü kargo aracılığı ile değil kendim getireceğim, el bagajında.

Bir ya da iki tane ile sınırlı olmak üzere kutusundan çıkarılmış şekilde çantada bavulda vs. sokarsan vergi alınmaz diye biliyorum daha fazla sayıda olunca ticaretini yapmaya çalışıyorsun deyip vergiyi yapıştırırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı