Yurt dışından gelen telefon 120 dolunca nasıl kullanılır?

SebinLi028

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Computer Engineer
Merhaba, bir şey merak ediyorum. Yurt dışındaki dayımın 2.el 2 telefonu (Android ve iOS) Türkiye'ye başka bir arkadaşıyla gönderse ve bu telefonlar benim elime geçse 120 gün kullanabilirim onu biliyorum da. Ben bu telefonları 120 gün sonra nasıl kullanabilirim? Ortada pasaportta yok. Nasıl olabilir bu işlem beni bu konu hakkında bilgilendirebilir misiniz?

Sayın Moderatörüm başlıktan dolayı bana ban verdiniz ama başlığı sizde yanlış yazdınız 120 ne? 120 gün olacaktı.

@MrClutchh yanlış hatırlamıyorsam Türkiyede kullanılabilmesi için cihazların pasaporta işlenmesi gerekiyordu. Önceden şimdi artık onlarda kabul edilmiyor diye biliyorum.

@SebinLi028 Bu işin en garanti yöntemi IMEI kaydının yaptırılmasıdır. Eğer böyle bir imkanınız yok ise Android cihaza IMEI yükleme işlemi yapılmasıdır. Fakat bu durumda sıkıntı yaşama ihtimaliniz fazla. Apple cihazda ise bazı yerler IMEI yükleme işi yapıyorlar. Fakat sahte IMEI yüklenmiş bir Apple cihazı iTunes'a bağlarsanız veya güncelleme işlemi yapmaya kalkarsanız cihaz kendini kilitler.

Çokta takip edildiğini sanmıyorum. Galiba iki cihazda aynı IMEI çakışınca meydana çıkıyordu olay. Bir ara baya yaygındı IMEI klonlama diyorlardı herhalde. Özellikle iPhone cihazların başına bela bir durumdu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı