Yurt Dışından Getirilen Eşyalar

22913

Kilopat
Arkadaşlar,
İnternette araştırmasını yapacak olursanız, herkesin farklı şeyler söylediğini görürsünüz(vardır 5 TV birden getirdiğini söyleyen :) ) ve kesin bilginin bakanlığın kendi sitesinde olduğunu belirtmek isterim. Yurt dışından getirebileceğiniz ürünleri aşağıda belirttiğim link'ten bakabilirsiniz.
Yolcu Muafiyetleri
Şahsen benim anlamadığım 1-2 tane kısım var, bunları size sormak istiyorum.
İnşallah bu yaz Amerika'ya gidiyorum(herşey hazır gerçek dışı diye konu lütfen kapatılmasın).
Kendime ve aileme getirmek istediğim bazı eşyalar var.
Sanırım, kıyafet ve ayakkabı kısmında herhangi bir kısıtlama yok.
Tütün kısmı yeterince açık.
Elektronik eşya en göz alıcı kısım. Bunu biraz açalım ve size sorularımı yönelteyim;
Kaç tane kamera getirebilirim?(1 tane GoPro ve 1 tane araç kamerası getirmek istiyorum.)
Kaç tane laptop getirebilirim?(mesela 1 tane el çantamda açık şekilde olsa 1 tanede kutusunda 1500 euro'dan pahalı, bavulumda olsa getirebilir miyim?)
Laptop'lara ek olarak ekran kartı işlemci veya harici harddisk getirebilir miyim ?
Cebimdeki telefon hariç zannediyorum kutusunda en fazla 1 telefon getirebiliyorum?

Umarım yeterince açık olmuştur, Önemli noktaları koyu yazdım anlaşılır olsun diye, sizinde sorunuz varsa cevaplayabilirim, bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar benimde sorularıma cevap verirse çok memnun olurum.

140 dolarlık bir ürün sipariş etsem kargo dahil olarak, göndericiye kargo dahil total fiyat kısmına 65 dolar yazarsanız desem o ürün gümrükten geçer mi?

140 dolarlık bir ürün sipariş etsem kargo dahil olarak, göndericiye kargo dahil total fiyat kısmına 65 dolar yazarsanız desem o ürün gümrükten geçer mi?
Kargonun dahil olması yada olmaması durumu değiştirmiyor ve böyle birşey yaptığınızda anlıyorlar. Mesela 100 dolara aldınız bir ürün 15 dolar kargo ödeyecek olsanız, 115 dolar olarak değilde 100 dolar olarak hesaplama yapıyorlar, kargo ücretinin bir önemi yok. Dediğim gibi fiyat kısmına baktıkları zaman anlıyorlar. Bununla ilgili internette bir yazı okumuştum, telefon getirtmek istiyor adam, ancak telefon kılıfı fiyatına aldığını söylüyor faturada kılıf fiyatı görünüyor ve yakalanıyor, ürün gümrükten geçemiyor. Vergisini öderseniz 140 dolarlık bir ürünüde gümrükten geçirebilirsiniz. Bunun için bir kısıtlama olmadığını biliyorum. Amazon gibi sitelerden alışveriş yapanlar bu şekilde yapıyorlar zaten.

Bavulunuza atar getirirsiniz diye düşünüyorum kamera gibi şeyleri bir sorun olmaz, hangi eyaletine gidiyorsunuz bu arada?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı