Yurt dışından getirilen telefon nasıl kaydettirilir?

Kloox

Hectopat
Yurt dışından telefon getirtmeyi planlıyorum ama Türkiye'ye gelirken kişi başına 1 kişi kaydettirildiği için kayıt yapılmıyor. Örneğin iPhone 13 getirmek istesem Türkiye'ye getirdiğim zaman nasıl kaydettirebilirim veya günü birlik komşu ülkelere gir çık yapsam telefonu kaydettirebiliyor muyum?

1 pasaportun 2 yılda 1 telefon hakki var kac kez giriş çıkış yapıldığı önemsiz. Pasaportla bir ülkeye gir-cik yapınca kaydettirebilirsiniz.

Yurt dışından telefon getirtmeyi planlıyorum ama Türkiye'ye gelirken kişi başına 1 kişi kaydettirildiği için kayıt yapılmıyor. Örneğin iPhone 13 getirmek istesem Türkiye'ye getirdiğim zaman nasıl kaydettirebilirim veya günü birlik komşu ülkelere gir çık yapsam telefonu kaydettirebiliyor muyum?
Günübirlik olarak gidilen bir ülkeden (Gürcistan mesela) getirilen cihazlar kaydettirilebilir. E devlet kapısı üzerinden imei kaydı yapılabilir bu yazı işinizi görecektir tüm soruların cevabı burada var.

18 yaş altı da gidip kaydettirip gelebilir mi?
Siteyi okursanız tüm soruların cevabı var ama yine de yazıyorum buraya:

18 yaşından küçükler için cihaz kaydı yapılabilir mi?
18 yaşından küçük T.C. vatandaşları yurt dışından yolcu beraberinde cihaz getirebilir ve kendi adlarına kayıt yaptırabilir. 18 yaşından küçükler için kayıt başvuruları; anne, baba ya da yasal temsilcilerinin kendi e-devlet sayfaları üzerinden başvuru türü olarak Çocuğumun bilgileri ile başvuru yapacağım seçeneği işaretlenerek çocuğun bilgileri kullanılmak suretiyle yapılabilmektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı