Yurt dışından getirilen tuşlu telefonun IMEI kaydı ve ücreti

wolvous

Femtopat
Daha fazla  
Yurt dışından kaios işletim sistemi kullanan şu yeni tuşlu Nokialardan ya da tuşlu Xiaomi qin modellerinden getirmek istiyorum. Malum, Türkiye'de piyasaya sürülmüyor bu telefonlar.
Merak ettiğim şey tuşlu telefonlardan da yüksek miktarda kayıt ücreti alınıyor mu? Kayıt süreci ve ücreti akıllı telefonlarla aynı mı? Yoksa tuşlu telefonlarda farklı bir prosedür var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cep telefonu için IMEI kayıt ücreti sabit, akıllı akılsız diye ayrılmıyor. Yurt dışına giden vatandaşın yanında getirdiği tüm telefonlara aynı tarife uygulanıyor.

Biliyorsundur herhalde ama kargo ile hiçbir şekilde yurt dışından cep telefonu alınamıyor, gümrükten geçmiyor.

Yurt dışından kaios işletim sistemi kullanan şu yeni tuşlu Nokialardan ya da tuşlu Xiaomi qin modellerinden getirmek istiyorum. Malum, Türkiye'de piyasaya sürülmüyor bu telefonlar.
Merak ettiğim şey tuşlu telefonlardan da yüksek miktarda kayıt ücreti alınıyor mu? Kayıt süreci ve ücreti akıllı telefonlarla aynı mı? Yoksa tuşlu telefonlarda farklı bir prosedür var mıdır?
Yurt dışından tuşlu telefon getirmek istiyorsanız, maalesef akıllı telefonlarla aynı kayıt süreci ve ücreti ile karşılaşacaksınız. Yani, yurt dışından getirdiğiniz tuşlu telefonu da 120 gün içinde IMEI kaydı yaptırmanız ve 2023 yılı için 20 bin TL kayıt ücreti ödemeniz gerekecek. Bu konuda tuşlu telefonlara özel bir istisna veya indirim bulunmuyor. Kayıt işlemleri için de E-Devlet sistemi üzerinden veya bankalar aracılığıyla gerekli adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Örneğin, bu site size yurt dışından telefon getirme ücreti, pasaporta telefon kaydetme ve IMEI sorgulama gibi konularda detaylı bilgiler sunuyor.

Geri
Yukarı