Yurt dışından GTX 960 alsam gümrüğe takılır mı?

Zeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar.
Aliexpress'den GTX 960 alacağım ve gümrüğe takılmasından korkuyorum. Alacağım firmadan daha önce bir Youtube kanalı satın aldı şu şekilde video yaptı:
330 TL'ye Fortnite ve PUBG Açtı!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodan ve satıcının ekran kartının yorumlarında 4 tane Türk gördüm ve yorumları şu şekildeydi:
1570708677224.png

Türkler dışında bayağı yabancı da satın almış ve hepsi 5 yıldız vermiş sizce gümrüğe takılır mı?

O zaman tek fanlı minik bir modelini alacak. Bu şekilde fazla dikkat çekmeyecektir.

5 TL gümrüğe sunma ücreti zaten. Maksimun 6 TL ödersiniz. Bir yanlışlık olmasın.
Ne anlamı var ki? 60 70 dolara alsa 350 380 lira sadece karta ödeyecek 40 dolar üzerinden vergi kesilse onla beraber 450 liraya gelecek neredeyse. 1 ay onun gelmesini bekleyeceğine 1 ay daha para biriktirip türkiyeden 500 550 liraya alsın. 50 100 lira için çekilecek iş değil.

Ne anlamı var ki? 60 70 dolara alsa 350 380 lira sadece karta ödeyecek 40 dolar üzerinden vergi kesilse onla beraber 450 liraya gelecek neredeyse. 1 ay onun gelmesini bekleyeceğine 1 ay daha para biriktirip türkiyeden 500 550 liraya alsın. 50 100 lira için çekilecek iş değil.
Haklısınız tamamen kendi tercihi. Ben bile yurt dışından sadece işlemci ve bellek alırım. Anakart ve ekran kartını buradan alırım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı