Yurt dışından iPhone Getirmek?

Emrekibarr

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci,Antrenör,Spor Bilimci
Arkadaşlar merhaba şu an Huawei P10 Lite kullanıyorum değişmeyi düşünüyorum aklımda 7 Plus 128 GB almak var. Ama Türkiye'de bulmak zor olanlarda çok çok pahalı. Almanya'da akrabam var gelirken yenilenmiş veya 0 aldırtmayı düşünüyorum. Telefon fiyatı harici ödeyeceğim ekstralar nelerdir? Bilgisi olan aydınlatabilirse sevinirim :) Veya 2.el garantili bulup garantisi bitince fixpackle kaskolamak mı mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurtdışından getirilen telefonları belirli bir süre içerisinden pasaport aracılığı ile IMEI kaydı yaptırmak şarttır. Aksi taktirde telefon çalışmaz. Bu ortalama 1500-1800 TL gibi bir ödeme gerektiriyor kayıt ücreti olarak.

Yeni yönetmeliğe göre artık her pasaporta her telefon kaydettirilemiyor. Yani pasaport sahibi ile hat sahibi artık aynı kişi olmak zorunda. Yoksa yine çalışmıyor. Yani akrabanız telefonu getirir sorun olmaz fakat pasaportuna kaydettirip sizin hattınızı takıp çalıştıramaz. Ne yazık ki sizin pasaportunuz yurtdışına çıkış ve giriş yapmış olması gerekiyor.

Artık yurtdışından telefon almak getirmek falan kendiniz gidip alıp gelmiyorsanız çok sıkıntılı hatta imkansız gibi bir hale geldi diyebilirim.

Yurtdışından getirilen telefonları belirli bir süre içerisinden pasaport aracılığı ile IMEI kaydı yaptırmak şarttır. Aksi taktirde telefon çalışmaz. Bu ortalama 1500-1800 TL gibi bir ödeme gerektiriyor kayıt ücreti olarak.

Yeni yönetmeliğe göre artık her pasaporta her telefon kaydettirilemiyor. Yani pasaport sahibi ile hat sahibi artık aynı kişi olmak zorunda. Yoksa yine çalışmıyor. Yani akrabanız telefonu getirir sorun olmaz fakat pasaportuna kaydettirip sizin hattınızı takıp çalıştıramaz. Ne yazık ki sizin pasaportunuz yurtdışına çıkış ve giriş yapmış olması gerekiyor.

Artık yurtdışından telefon almak getirmek falan kendiniz gidip alıp gelmiyorsanız çok sıkıntılı hatta imkansız gibi bir hale geldi diyebilirim.
O zaman Trabzonda yaşadığımdan ancak Batumdan felan alabilirim,bu zamanda yurt dışına çıkmak Bi iphone parası :D

O zaman Trabzonda yaşadığımdan ancak Batum'dan falan alabilirim, bu zamanda yurt dışına çıkmak Bi' iPhone parası :D
E Trabzon'daysan ne işin var başka:) Atla git pasaportunla Batum'a kendin elden al gel. Hem kendi pasaportuna da işletmiş olursun ne güzel. Bizim arkadaşlar da Kıbrıs'a gir çık yapıyorlardı bu işler için mesela:) Ben bilmiyordum senin Trabzon'da olduğunu:)

Batum'daki fiyatları bir araştır bence en kısa zamanda.

E Trabzon'daysan ne işin var başka:) Atla git pasaportunla Batum'a kendin elden al gel. Hem kendi pasaportuna da işletmiş olursun ne güzel. Bizim arkadaşlar da Kıbrıs'a gir çık yapıyorlardı bu işler için mesela:) Ben bilmiyordum senin Trabzon'da olduğunu:)

Batum'daki fiyatları bir araştır bence en kısa zamanda.
En yakın zamanda bakıcam 2020de artıcakmış bu kayıt ücreti öyle diyorlar artmadan alabilirsek bakalım :D

En yakın zamanda bakacağım 2020'de artacakmış bu kayıt ücreti öyle diyorlar artmadan alabilirsek bakalım:D
120TL, 140 TL, 600 TL, 850 TL, 1200 TL, 1600 TL... diye gidiyor valla:) Elini çabuk tut, bunlara güven olmaz🤣

120TL, 140 TL, 600 TL, 850 TL, 1200 TL, 1600 TL... diye gidiyor valla:) Elini çabuk tut, bunlara güven olmaz🤣
Hocam bakımda tax free düşüp güncel kur felan derken 1500 TL kayıt ücrettiyle beraber İphone 8 64gb 4450 TL'ye geliyor.Gidiş geliş 200 TL desek 50de sınır kapısı giriş ücret 4700e patladı Türkiyede de bu fiyatlara bulunur hemde 2 yıl garanti avantajıyla yine hayaller suya düştü... :(

@Emrekibarr n'aparsın dostum. Biz zaten dolar kurundan golü yiyoruz en başta. Bütün masrafları dahil edip Türkiye fiyatı ile karşılaştırıp son kararı ver bence. Al eline bir kağıt kalem otur bilgisayarın başına teker teker bakacaksın artık sitelere:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı