Yurt dışından kamera önerisi

MidI0ck

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, @TwoBee hocam ve sevgili dostlar. Bir süredir istek, gereksinim karışık fotoğraf çekme hobisi edindim. Daha önceden aldığım bir Samsung nx 1000 bir kameram var ancak bu kamera hem çok eski, hem de bence sensöründe ciddi bir sıkıntı var. Gerçek anlamda güzel fotoğraflar çekmek istiyorum. Yakın zamanda bir ABD ziyareti yapacağım eğer aradaki makasa değecekse oradan kendime bir makine ve lens almak istiyorum.

Aynalı, aynasız, dlsr gibi kavramlara çok hakim değilim. Ağırlıklı olarak manzara, çiçek, hayvan bazense arkadaşlarımın fotoğraflarını çekerim diye düşünüyorum. Şu an galiba kullandığım cihazın lensi 18x55mm olabilir emin değilim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok bütçem yok 30 bin civarı ama eklemeyi unuttum. Telefonum iPhone 14 Pro bu arada.
Canon EOS R10, Nikon Z50 olabilir. Denk gelirseniz X-T30 II de olabilir ama lensle pahalıya geliyor, belki 15-45 kit lensle bulunabilir. Sony ZV-E10 daha çok video odaklı olsa da fotoğraf için de iş görecektir. Sony A6300-6400 de olabilir. Aklıma gelen bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı