Yurt dışından konsol getirmenin şartları nelerdir?

Hocam denilen durum yeni çıktı önceden yoktu 1 Mayıs sonrası alınan kararlarla ilgili
Biliyorum. 2 gün önce geldim gürcistandan. Konsol vs yoktu bu sefer ama gopro ve laptop vardı bakma bile bakmadılar. xraya girip devam ettim. Gümrükten geçerken sana soruyorlar gümrüğe tabi eşyan var mı diye. Hayır sadece kendi kullandığım ekipman ve eşyalarım var diyorsun. Gümrük memuru meraklıysa çantayı açıp bakıyor ama bir yılda 20 den fazla geçmişimdir 2-3 kere açmışlardır çantamı.

Hocam video izlemelik bir durum yok senin valizinde getirdiğin şeyin yurtdışından mı yurtiçinden mi veya yeni alınıp alınmadığını bilemezler. Mantıken kıyafetlerinden falan da vergi almaları lazım eğer kafalarına göre vergi alacaklarsa.
Eskiden öyleydi ancak yönetmelik değişmiş bende net bilgiye ulaşmaya çalışıyorum.

Biliyorum. 2 gün önce geldim gürcistandan. Konsol vs yoktu bu sefer ama gopro ve laptop vardı bakma bile bakmadılar. xraya girip devam ettim. Gümrükten geçerken sana soruyorlar gümrüğe tabi eşyan var mı diye. Hayır sadece kendi kullandığım ekipman ve eşyalarım var diyorsun. Gümrük memuru meraklıysa çantayı açıp bakıyor ama bir yılda 20 den fazla geçmişimdir 2-3 kere açmışlardır çantamı.
Valla öyle de dediğin gibi yinede az da olsa çok da olsa risk var artık

Sanırım gümrük yönetmeliğinde değişiklik olmuş, 430€'dan daha değerli ürünleri bavulumuzda getirince ek vergi veriyormuşuz. Yani konsol getirirsek vergiyle beraber neredeyse TR'deki fiyatına denk geliyor. Konu hakkında detaylı bilgiye sahip arkadaşlar aydınlatabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı