Yurt dışından kredi kartı ile telefon almak

RazielR

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Sizlere bir sorum olacaktı. Ben şu an Portekiz'deyim ve bildiğiniz üzere Kara Cuma etkinlikleri + tax Free olayını hesaba kattığımız zaman bir iPhone 15 Pro Max 256 GB ortalama 39bin TL'ye denk geliyor. Benim elimde 45k limitli bir kredi kartı var kullanmıyorum öyle duruyor. Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Ben buradan 39k ya bu telefonu alsam ocak ayında Türkiye'ye geleceğim, telefonu Türkiye'de 50k ortalaması ile satsam sonra kredi kartı borcunu komple kapatıp üzerine kar alabilirim. Bu sırada Avrupa'yı gezerken elimde güzel bir telefon olmuş olur ve daha güzel kareler yakalayabilirim diye düşünüyorum. Siz değerli forum üyelerinin görüşlerini merak ediyorum.

Not: Kredi kartı ekstresini faizsiz 3 ay erteleyebiliyorum.

IMEI kayitsiz ve kullanilmis bi' cihazi eger guncel fiyatlarla dusunuyorsaniz kim neden 50K'ya alsin?

50k yazmamın sebebi şu yılbaşından sonra tekrardan zam geleceğini biliyorum ve en kötü 15 Pro Max tahminimce ortalama 82-83K olacağı tahminimde ki IMEI olmadan iPhone kullanan birçok arkadaşım var bir yolunu bulmuşlar. Ama dediğim gibi 50k tahmini en kötü aldığım fiyata satamaz mıyım?

50k yazmamın sebebi şu yılbaşından sonra tekrardan zam geleceğini biliyorum ve en kötü 15 Pro Max tahminimce ortalama 82-83K olacağı tahminimde ki IMEI olmadan iPhone kullanan birçok arkadaşım var bir yolunu bulmuşlar. Ama dediğim gibi 50k tahmini en kötü aldığım fiyata satamaz mıyım?
Dolar sabit. Secime kadar da artmayacaktir pek. Kesin konusulamayacak bir donemdeyiz. Olsa bile kari, alacagin riske degmez bence.

Bu arada Sahibinden’e baktigimda senin alacagin fiyata suan yd urunu olarak satan cok fazla yer var.

Dolar sabit. Secime kadar da artmayacaktir pek. Kesin konusulamayacak bir donemdeyiz. Olsa bile kari, alacagin riske degmez bence.

Bu arada Sahibinden'e baktigimda senin alacagin fiyata şu an yurt dışı urunu olarak satan cok fazla yer var.

Bende biraz araştırdım dostum şey düşündüm, Türkiye'ye gelmeden önce burada satarım telefonu bir sorun olacağını zannetmiyorum hem daha iyi fiyata satabilirim. O zaman almak mantıklı mı ne dersin?

Geri
Yukarı