Yurt dışından mining için GPU önerisi

mek38

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

AMD Ryzen 5, RX580'li, SSD'li vs bir bilgisayarım vardı 2 sene önce toplamıştım oyun maksatlı fakat oyuna zaman bulamıyorum, mining amaçlı kullanmak istiyorum. Şu an yurtdışındayım güncel kur yüksek te olsa hangi kartları eklenti yapabilirim verimli geri dönüşüm açısından, genel manada maliyet hesabı beklentim yok geleceğe (kızıma yatırım amaçlı) ETH biriktirmek istiyorum sadece ilk kez merakla dün binancepool da mining yapmaya başladım çok zor olduğunu sanıyordum kolaymış 25-28mh alıyorum dalgalı olacak şekilde.

Hangi kart model önerirsiniz? RX 580 ile beraber Max 3 yapmak istiyorum. Marka çok önemli mi(MSI vs)

Bozmayacağım yan gelir ve birikim haricinde bir beklentim yok.

Kasım ayını değerlendirmek istiyorum gerek 11.11 olarak gerek Black Friday olarak geri dönüşleriniz için teşekkür ederim.

Avrupa şuan Avusturyadayım yılbaşından önce döncem bütçe hiç düşünmedim ama anladığım 1500-2000eur gözden cıkarmam gerekiyor gibi belki daha fazla

@Delusion

Bu pc imin belki son 1 senedir %10unu verimli kullandım isteklerim doğrultusunda atıl kalmasını istemiyorum, ne zaman geri dönüşüm sağlarım ziyade Mining cilik bitene kadar var olmak istiyorum ETH bulundurmak istiyorum yatırım amaçlı en stabil(enerji ve Mh açısından) ekran kartını istiyorum.

@erme

Benimde dikkatimi çekti vergi&kargo rakamlarına bakmadım fakat misal 6600xt 650 EUR burda bi elektronik markette amazon.jp de 6500 TL(vergi&kargo hariç eğer var ise) pek mana bulamadım. araştırcam

Avrupa şuan Avusturyadayım yılbaşından önce döncem bütçe hiç düşünmedim ama anladığım 1500-2000eur gözden cıkarmam gerekiyor gibi belki daha fazla
2000 euro ya 2 adet 3070ti alabilirsiniz. 112 ile 114 arasi mh alirsiniz.
Diger bir alternatif olarak 2000-2200 euro arasina 3 adet 3060ti alabilirsiniz. 132mh alirsiniz.

PC konfigrasyon pek bilgim yok kart çoklayıcı vs almam gerekecek mi kasanın içine yer müsait mi bu verdiğiniz değerlere RX580 dahil mi hesapladınız iki farkli altyapıda ekran kartı birbiriyle eşlenik çalışır mı? Mining yaparken günlük rutin excel mail işleri yapsam mining etkiler mi(gün içinde 30dk gibi süreyle?

Geri
Yukarı