Yurt Dışından Mouse Almak Hesaplı Olur mu ?

Manyyak

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Free shipping ibaresi sadece USA sınırları için geçerli. Türkiye'ye gönderilirken shipping ücreti ödersiniz. İstediğiniz mouse Türkiye'de 250 TL civarında. Amazon'dan alırsanız 49$+6$ kargo ücreti ile 55$ civarında. Yani 160 Lira'ya gelir. Karda olursunuz ancak garanti sorunu yaşayabilirsiniz. Ha ben olsam amazon'dan alırım. Mouse'da büyük sorunlar yaşayacağınızı sanmıyorum. Amazon alışveriş rehberine'de bir göz atın. Amazon.com'dan Ayrıntılı Alışveriş Rehberi ve SSS

Free shipping ibaresi sadece USA sınırları için geçerli. Türkiye'ye gönderilirken shipping ücreti ödersiniz. İstediğiniz mouse Türkiye'de 250 TL civarında. Amazon'dan alırsanız 49$+6$ kargo ücreti ile 55$ civarında. Yani 160 Lira'ya gelir. Karda olursunuz ancak garanti sorunu yaşayabilirsiniz. Ha ben olsam amazon'dan alırım. Mouse'da büyük sorunlar yaşayacağınızı sanmıyorum. Amazon alışveriş rehberine'de bir göz atın. Amazon.com'dan Ayrıntılı Alışveriş Rehberi ve SSS
İnternational free shipping diyordu ama 6 dolar çok fazla değilmiş zaten. Bu arada Amazon'da ürünleri satan satıcıların güvenilir olup olmadığını öğrenebiliyor muyum ? Ayrıca bu ürün gümrükte kalmaz değil mi? En kötü ihtimalle ne gelebilir başıma ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Amazon arama sonuçlarında hata olabiliyor. International free shipping yapan satıcıların hepsi çinli satıcılar. Sizin satın almak istediğiniz üründe "Ships from and sold by Amazon.com" yazıyor. Yani satıcınız amazon.com. Linkini verdiğim rehberi dikkatlice ve sırasıyla incelerseniz bu sorularınızın cevabı yazıyor. Gümrükte kalmaz merak etmeyin 75 euro sınırını aşmıyor alacağınız ürün. Amazon.com kendi sattığı ürünler konusunda asla müşterisini mağdur etmez.

Fabrikaya geri gönderilen ürünün fabrika tarafından onarılıp satılması. (Tabi herkes ürünü bozuk olduğu için geri vermiyor.:D) Ama sıfırdan farksız oluyorlar. Bir sıkıntı çıkmaz yani. Kendi kutusunda değil normal bir kutuda geliyor. Alınca şaşırmayın diye yazmıştım.

Fabrikaya geri gönderilen ürünün fabrika tarafından onarılıp satılması. (Tabi herkes ürünü bozuk olduğu için geri vermiyor.:D) Ama sıfırdan farksız oluyorlar. Bir sıkıntı çıkmaz yani. Kendi kutusunda değil normal bir kutuda geliyor. Alınca şaşırmayın diye yazmıştım.
Anladım. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. :)

Ekleme: Ben bu ürünü aldığımda garanti süresi ne olur? Nasıl öğrenebilirim? Yardım ederseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı