Yurt dışından ödeme almak için en ideal yol

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba. Yurt dışına dijital ürün satmak istiyorum. (Lisans, account vb.)
Dolar ile satış yapayım ve bu benim banka hesabıma TL olarak gelsin istiyorum. Eğer gerekliyse vergi levham var.

En uygun yol hangisidir?

Vadeli döviz hesabı açabilirsin bence hangi banka?

Vadeli döviz hesabı açabilirsin bence hangi banka?
Sorun parayı tutmak değil ki, ödeme alması için sanal pos tarzı bir şey gerekiyor.
Ben paytr kullanıyordum, onun yurtdışı kartlara da izni var. O şekilde ödemeyi alabilirsiniz ama Türkiye içinden gelen müşteriler bile paytr'ye güvenmekte sorun yaşıyorlardı, yurtdışı için bu oran daha da artacaktır. En mantıklı yöntem kripto gibi.

Sorun parayı tutmak değil ki, ödeme alması için sanal pos tarzı bir şey gerekiyor.
Ben paytr kullanıyordum, onun yurtdışı kartlara da izni var. O şekilde ödemeyi alabilirsiniz ama Türkiye içinden gelen müşteriler bile paytr'ye güvenmekte sorun yaşıyorlardı, yurtdışı için bu oran daha da artacaktır. En mantıklı yöntem kripto gibi.
Kripto güzel seçenek ama ben pos düşünüyorum. Tıkla sipariş ver satın al gibisinden.

ödeme yöntemini banka hesabına tanımlaması gerekiyor yüksek ihtimalle parada müşteriden kesildiği şekilde gelir diye düşünüyorum kur hesabını sen yapıcaksın.
Halkbank SSS'den bir bak derim olmadı MH ara.

Yeni konular

Geri
Yukarı