Yurt dışından para transferi her karta yapılır mı?

VenomSnake

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar freelance iş yapıyorum. Yurt dışından siparişler almaya başladım. Banka kartı EFT ödeme yöntemleri Mastercard Visa falan hiç bilmediğim konular. Papara kart kullanıyorum. Papara'da olmuyormuş galiba sorum şu. Mesela Garanti bonus kart var abimde o karta yurt dışından dolar, euro vb para transferi yapılabilir mi? Freelance yaptığım aracı sitede ödeme yöntemlerinde Mastercard yok PayPal ve Visa var yine de olur mu? Bana şu Visa Mastercard EFT havale falan her şeyi anlatırsanız sevinirim.

Bir de Wise diye site mi ne varmış onlar ne oluyor?

Yurtdisindan birisi sana para gonderecekse, herhangi bankada doviz hesabi acip IBAN numarani paylasabilirsin.
Wise enpara gibi dusunebilirsin.

Bu iş bana da lazım yah yurt dışından oyun içi Gold alanlar var ama yabancılarda Türkiye ibanına atmayı bilmiyorlar bende bilmiyorum nasıl oluyor o işler acaba.

Hocam daha açıklayıcı anlatır mısınız? Yani wiseta hesap açmak yeterli mi?
Pardon yeterince acik oldugunu dusunmustum. Ben su an yurtdisindayim. Sana para gonderebilmem icin senin IBAN numarani bana vermen lazim ve ayrica BIC/SWIFT kodu denilen seyi bana vermen lazim ek olarak isim soyisim ve email gerekebilir belki. Karta para gonderimi diye birsey duymadim daha once.

Geri
Yukarı