Yurt dışından PS5 alınır mı?

Ardacpr14

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, PlayStation 5 bildiğimiz gibi Türkiye'de 8500TL gibi bir fiyatı var. Fakat şu pandemiden sonra yurtdışına gitmeyi düşünüyorum (almanya).orada yakınım olduğu için hem de biraz gezmek için gideceğim. Fakat PlayStation 5 orada 400-500 Euro civarı bir fiyatı var aklıma takıldı alsammı, almasam mı? Alırsam kaç TL'ye mal olur? Gümrük vergisi vs. toplam kaç TL ile Türkiye'ye getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, PlayStation 5 bildiğimiz gibi Türkiye'de 8500TL gibi bir fiyatı var. Fakat şu pandemiden sonra yurtdışına gitmeyi düşünüyorum (almanya).orada yakınım olduğu için hem de biraz gezmek için gideceğim. Fakat PlayStation 5 orada 400-500 Euro civarı bir fiyatı var aklıma takıldı alsammı, almasam mı? Alırsam kaç TL'ye mal olur? Gümrük vergisi vs. toplam kaç TL ile Türkiye'ye getirebilirim?
Eğer oradan alırsan benim cihazım diyerek vergisiz geçirebiliyorsun diye biliyorum.

Tek cihazı vergi ödemeden geçirebilirsiniz.

Ben yurtdışından alacağım fakat stok yok Almanya'da 600 Euro diyor on sipariş için.

Hocam cihazı kullanılmış gibi gösterin, kendi kutusuyla geçirilirse vergi alınır mı bilemiyorum ama ihtimal var, siz yinede risk almayıp başka bir kutuyla getirmeyi deneyin. Sorarlarsa zaten önceden almıştım,benim deyin geçin.

Hocam cihazı kullanılmış gibi gösterin, kendi kutusuyla geçirilirse vergi alınır mı bilemiyorum ama ihtimal var, siz yine de risk almayıp başka bir kutuyla getirmeyi deneyin. Sorarlarsa zaten önceden almıştım, benim deyin geçin.

Hayır hocam kutusu açılırsa kutuya bir şey diyemezler ben hep öyle geçiriyorum.

Alıp gelirseniz gümrükte kişisel eşya olduğundan vergi ödemezsiniz. 420 Euro civarı olması lazım Almanya'da. 420 Euro kaç TL ediyorsa çevirip alabilirsiniz. Genelde stoklar yenilendiği an bitiyor hızlı davranmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı